Žádný jiný ligový hráč nerozdal v sezoně víc přihrávek než plzeňský Brabec. Čím si to vysvětluje?

Žádný jiný ligový hráč nerozdal v sezoně víc přihrávek než plzeňský Brabec. Čím si to vysvětluje?

Sedmadvacetiletý stoper Viktorie Jakub Brabec rozdal v sezoně 2019/2020 během šestadvaceti startů a 2323 odehraných minut 1694 přihrávek.

Žádný jiný hráč české nejvyšší soutěže jich v dosavadním průběhu ročníku nenasbíral více, než právě exsparťan s minulostí v Belgii a Turecku, který hraje svou devátou sezonu na nejvyšší úrovni.

Čím si to střední obránce v plzeňských službách vysvětluje? "Hrajeme kombinační fotbal a snažíme se dominovat. Navíc jsem těch zápasů odehrál celkem hodně, takže se to nasčítá," pronesl na webu fcviktoria.cz zadák z Doosan arény.

Sám z toho žádnou velkou vědu nedělá. "Tím, že hrajeme odzadu, mám hodně často balon. Navíc kolem mě chodí hráči často do nabídky, takže je to jednoduché otáčet a posouvat dál," doplnil svěřenec slovenského odborníka Adriana Guľy.

V devětadvacátém kole proti Fastavu Zlín si bude muset zvyknout na nového stoperského kolegu, protože Lukáš Hejda má před sebou kvůli karetnímu trestu absenci...

"Věřím, že to nebude žádný problém. Kádr máme dostatečně široký, kromě nás dvou tu jsou ještě Roman Hubník, Luděk Pernica a Šimon Gabriel. Všichni jsme připraveni nastoupit," ozřejmil na stránkách fcviktoria.cz člen širšího kádru české reprezentace.

Slavii stačí k titulu už jen 13 bodů, třeba s jednou remízou a dvěma prohrami. A Proske na Bohemce také chyboval

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.