Od první minuty z nás musí být cítit, že jdeme za vítězstvím, hlásí před Opavou Šmarda

Od první minuty z nás musí být cítit, že jdeme za vítězstvím, hlásí před Opavou Šmarda

Středeční střet páté Sparty s patnáctou (čili předposlední) Opavou by připomínát souboj kočky s myší. Alespoň papírově. Tím spíš, že posledních deset vzájemných ligových duelů ovládlo právě vysoce favorizované slavné "S".

Domácí soubor kouče Václava Kotala navíc aktuálně táhne sérii tří triumfů v řadě a rád by svou šňůru protáhl na čtyři kola, čímž by si upevnil svou pozici ve skupině o titul, ve které mu půjde o konečné třetí místo.

"Bude to o nás. My k tomu utkání musíme přistoupit na 100 procent a zodpovědně. Od první minuty z nás musí být cítit, že jdeme za vítězstvím," nechal se slyšet asistent Michal Šmarda.

Utkání 29. kola proti celku, který bojuje o záchranu, by mohlo být tím, ve které dojde k rotaci v sestavě. Někteří příznivci volají po návratu mladého útočníka Václava Drchala. Jak to vidí bývalý asistent Slovácka, jenž se do metropole přesunul před pár měsíci? "Venca trénuje, je součástí kádru, ale bohužel teď máme Kozáka a Tetteha a je až třetí v pořadí. Určitě se ale na hřiště dostane a fanoušci ho ještě uvidí," ubezpečil Šmarda.

A co pohled do hráčské kabiny? "Bude to něco mezi Bohemkou a Teplicemi. Mají tam útočníky, kteří dokáží zahrozit, ale myslím si, že si s nimi dokážeme poradit. V našich silách je zápas kontrolovat a zápas zvládnout," doplnil uzavřel ostřílený slovenský stoper Lukáš Štetina, jenž nedávno na současné adrese prodloužil smlouvu.

Opavský fantóm Souček: Nerad bych odcházel s pocitem, že jsme spadli o soutěž níž

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.