Bez přípravných zápasů to nebude ono, ale všichni jsou na tom stejně, říká Vaclík

Bez přípravných zápasů to nebude ono, ale všichni jsou na tom stejně, říká Vaclík

Tři měsíce stála španělská liga kvůli koronaviru. LaLiga obnoví sezonu jako druhá velká soutěž v Evropě po Bundeslize. Úvodní zápas obstará Sevilla s Betisem. V brance domácího celku by neměl chybět Tomáš Vaclík.

Ve Španělsku týmy nestihly odehrát žádná přípravná utkání, takže stejně jako v Německu jdou rovnou do ostrých duelů. V LaLize zbývá odehrát jedenáct kol a bude se hrát od čtvrtka 11. 6. denně až do 19. července. Hráči i trenéři budou testováni 48 hodin před každým zápasem na koronavirus.

Celý tým mohl trénovat od minulého pondělí, takže deset dní do zápasu. Není to ideální, ale všechny kluby se domluvily, že budou následovat protokol. Přípravné zápasy by asi pomohly, věděli bychom, na čem jsme. Ale je to pro všechny stejné a nikdo nebude mít žádnou výhodu,“ uvedl pro ČTK Tomáš Vaclík.

Sevilla je na třetím místě, Betis na dvanáctém. „Stoprocentně těžký start. Betis má skvělé mužstvo a hráče, i když jsou pár bodů za námi. Derby je vždycky speciální,“ je jasné jednatřicetiletému brankáři.

Španělská liga zdaleka rozhodnutá není. Barcelona vede tabulku o dva body před věčným rivalem Realem Madrid. Bílý balet odehraje zbytek sezony na tréninkovém hřišti, kvůli rekonstrukci stadionu Santiago Bernabéu. Barca má po koronavirové pauze aspoň jednu pozitivní věc. Tou je návrat uzdraveného Luise Suáreze, ten stihl doléčit zraněné koleno.

„Hodně se těšíme. Během přestávky jsme měli příležitost analyzovat situaci a hlavně komunikovat s hráči o tom, co musíme zlepšit. Bez diváků to bude zvláštní, ale když jste na hřišti, soustředíte se na hru. Snad nás to v zápasech neovlivní,“ konstatoval barcelonský trenér Setién na klubovém webu.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.