Kotal: Každé utkání chceme vyhrát, nešetříme se a nespekulujeme

Kotal: Každé utkání chceme vyhrát, nešetříme se a nespekulujeme

Sparta si díky čtvrtému vyhranému utkání v řadě zajistila účast ve skupině o titul, navíc potřetí za sebou udržela čisté konto. Sparta posílá jasný signál – každé utkání chce vyhrát.

Sparta doma porazila Opavu 2:0, vítězství se však nerodilo lehce. „Byl to víc boj než fotbal. Jsem ale rád, že jsme udrželi ve třetím utkání v řadě nulu. To bylo pro nás velice důležité. Přece jen se nám podařilo překonat úpornou obranu a vstřelit alespoň dva góly,“ hodnotil na začátku rozhovoru trenér Kotal pro klubovou televizi.

Talentový Adam Karabec poprvé v lize nastoupil od začátku a přihrál na gól. „Já si myslím, že měl prsty i v tom prvním gólu před finální přihrávkou. Určitě byl pro nás elektivní a to je důležité,“ pochvaloval si mladého hráče trenér. „Já ho znám, měl jsem ho už v béčku. Vím, co umí, s míčem je velmi silný a věří si. Musí ještě nabrat herní zkušenosti, ale to se stane časem,“ dodal.

Za stavu 1:0 Opava nastřelila tyčku. „Měli jsme samozřejmě štěstí. Připadalo mi, že jsme některé situace podcenili, místo abychom důrazněji a rychleji kombinovali. Měli jsme další příležitosti a jsem rád, že to nespadlo do branky a uhráli jsme nulu,“ hodnotil situaci.

Tlak ve Spartě je i s prázdnými ochozy. „My jsme byli devátí a za čtyři zápasy jsme se dostali na čtvrté místo. Já si myslím, že jsme pod dostatečným tlakem neustále. Chceme každé utkání vyhrát. Není to tak, že bychom se šetřili a spekulovali. Já takovou povahu nemám. Jestliže vyhrajete, nemusíte se na nikoho ohlížet,“ uvedl sedmašedesátiletý trenér.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.