Malý infarktík tam byl. Ale těch už jsem měl minimálně třicet, řekl Rada po skalpu Karviné

Malý infarktík tam byl. Ale těch už jsem měl minimálně třicet, řekl Rada po skalpu Karviné
OBSAHUJE OHLASY

Splnění jednoho z hlavních přesezonních cílů si už mohou v klidu odškrtnout. Fotbalisté Jablonce si po výhře 1:0 nad Karvinou definitivně zajistili účast ve skupině o titul, navíc mají na dosah třetí místo po základní části. Trenér Petr Rada byl tak po utkání spokojený, zároveň ale přiznal, že do optimální pohody má jeho tým momentálně daleko.

Pro Jablonec šlo o druhý triumf v řadě. Stejně jako v neděli na hřišti Teplic se ale ani proti Slezanům nerodilo vítězství lehce. "Bylo to pro nás složité utkání. Někteří hráči Karviné tu sice nebyli, což svádí k takovému divnému přístupu, ale my jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Věděli jsme, že doma musíme bodovat. Kdybychom nezvítězili, bylo by to pro nás při určitých výsledcích dost těžké. Bylo to o psychice," cenil si Rada zisku tří bodů.

Jeho družina má tak kolo před koncem základní části Fortuna:ligy definitivní jistotu, že ji stejně jako loni čekají ty nejlepší bitvy ve skupině o titul. Znovu tak vyzve Slavii, Plzeň nebo Spartu. "Bojovali jsme o šestku, o ten cíl, který jsme si dali. A kluci ho splnili. Museli jsme potvrdit tři body z Teplic a to se povedlo," těšilo úspěšného kouče.

Že jeho tým porazil čtrnáctý celek tabulky pouze 1:0, ho nijak nevyvedlo z míry. "Kdybych vyhrál 30 zápasů o gól, tak jsem mistr. Myslím, že za těch 29 kol jsme gólů vstřelili až dost. Že nám to tam teď tolik nepadá, je ovšem pravda. Chtěli bychom dávat gólů víc. Na druhou stranu mě ale těší, že stoperská dvojice Jeřábek - Plechatý udržela nulu. Když nedostanete branku, nemůžete prohrát. Pro mě jsou důležité tři body," glosoval Rada, který zápas velmi prožíval.

"Tak to ale dělám vždycky. Kdybych nebyl vtažen do utkání, nebylo by to ono. I o poločase jsem se ostatně snažil hráče nabudit. Když někomu něco vytknu, tak kluci vědí, že jen proto, aby se zlepšili. Možná tam nějaký malý infartík byl, ale těch už jsem měl minimálně třicet," pousmál se.

Zároveň sportovně přiznal, že ideální výkon si představuje jinak. "Každý vidí, že naše herní pohoda není stoprocentní. Teď máme před sebou Bohemku a pak nastane týden na to, abychom se zregenerovali. Hraje se systémem středa - neděle, ale na to jsem se nikdy nevymlouval a hráči to vědí," prohlásil Rada s tím, že jeho soubor půjde za vítězstvím i v neděli v Ďolíčku.

"Bohemka má formu, jako už dlouho ne. Dává hodně gólů a momentálně předvádí fotbal na úrovni tří nebo čtyř top mančaftů v lize. My ale chceme vyhrát, abychom pro nadstavbovou část zůstali co nejvýše," uzavřel bývalý trenér české reprezentace.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.