Zdravý Drchal, u nějž se řešilo hostování, je jen na tribuně. Kouč Sparty se však prý nebrání tomu, aby hrál...

Zdravý Drchal, u nějž se řešilo hostování,  je jen na tribuně. Kouč Sparty se však prý nebrání tomu, aby hrál...

Byť už je dvacetiletý letenský forvard Václav Drchal nějaký čas zcela zdravý, v právě probíhajícím ročníku Fortuna:ligy má na kontě pouhých 14 minut proti Karviné, kdy nahrazoval Tetteha.

Ačkoliv sparťanský asistent Michal Šmarda avizoval, že šance pro něj kvůli náročnému programu přijde, v devětadvacátém kole proti Opavě opět v nominaci absentoval a i nadále tak zůstává na čtrnácti prvoligových vystoupeních a čtyřech brankách.

Z jakého důvodu chyběl? "Byl po zranění a řešili jsme, jestli by neměl jít na hostování v rámci ligy. Zatím je situace taková, že máme víc soubojových hráčů do pokutového území a měli jsme soupeře, kteří hodně bránili," začal vysvětlovat hlavní trenér Václav Kotal.

Že by alespoň 30. kolo? "Drchal je pro mě spíš typem rychlostního útočníka, který potřebuje prostor na náběhy za obranu. Takových zápasů jsme moc neměli. Možná ho využijeme teď na Slovácku. Slovácko potřebuje hrát aktivně, aby se dostalo do šestky, a musí nás porazit. Uvidíme, třeba dostane příležitost," naznačil před nedělním výjezdem do Uherského Hradiště šéf Sparty, která už je v tabulce čtvrtá a na třetí Jablonec ztrácí dva body.

To, že by si na něj zasedl, odmítá, ale vše zdůvodňuje velkou konkurencí v podobě sedmigólového Tetteha a jedenáctigólového Kozáka. "Nebráním se tomu, aby hrál. V přípravných zápasech hrál dobře, ale máme dvojici Tetteh, Kozák. Ta se podílí na gólech a je to těžké. Zápasové vytížení mají oba dva. Střídáme to celkem pravidelně. Nevidím v tom problém a jeho čas přijde," uzavřel nástupce Václava Jílka, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Opavský fantóm Souček: Nerad bych odcházel s pocitem, že jsme spadli o soutěž níž

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.