Hancko na Letné vyrostl a stal se vůdcem obrany. Kvůli hře o penězích se však může velmi brzy loučit...

Hancko na Letné vyrostl a stal se vůdcem obrany. Kvůli hře o penězích se však může velmi brzy loučit...

Zatímco v první polovině sezony spíše paběrkoval, ve druhé polovině ročníku už patří Dávid Hancko k velmi důležitým defenzivním součástkám Sparty.

Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant, jenž se nebojí ani výletů do ofenzivy, však letenské značce nepatří - stále je majetkem Fiorentiny, která by za něj chtěla v případě jeho českého pokračování tučné odstupné, které by se mohlo vyšplhat až do výše pěti milionů eur.

Je otázka, zdali to bude chtít aktuálně čtvrtý celek Fortuna:ligy investovat. Tím spíš, že se o dobře hodnoceného stopera začínají zajímat i zahraniční kluby z prestižnějších lig.

Jak by se líbilo zadákovo setrvání Václavu Kotalovi? "To není otázka na mě. Já bych byl rád. To vidí každý, jakou kvalitu má a jak tady vyrostl. Dá se říci, že se stal vůdcem obrany. To musí ale vyřešit Sparta," ozřejmil šéf letenské lavičky.

Ve svých rukou však celou věc v žádném případě nemá. "Já jako trenér bych byl velmi rád, aby tady byl. Nevím, ale jaké jsou finance. Jsem pro, ale dokážu akceptovat stanovisko klubu. Tak to je. Fotbal je hra o penězích a uvidíme, jaké bude řešení Sparty," pokračoval Kotal na adresu Hancka.

Ten zasáhl v sezoně do patnácti ligových soubojů a během 1278 odehraných minut zaznamenal jednu branku a čtyři žluté karty, které se postaraly o tom, že bude mít v neděli proti Slovácku volno. Žádná velká komplikace to však dle slov kouče nebude. "Jsem rád, že to přišlo teď. Příštím kolem se žluté karty mažou, takže by neměl být problém a zahrají si další. Myslím, že šestku už máme jistou a to je pro nás podstatné. Hancko si odpočine a bude hrát ve středu, protože pořadí utkání jde tak rychle za sebou, že nám to nevadí," zakončil.

Jsem hrdý a pyšný, že jsem mohl znovu podepsat smlouvu ve Spartě, září Vácha

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.