První mini cíl je splněný, ale to nemůže stačit. Musíme se drát dopředu, burcuje letenské kolegy Kozák

První mini cíl je splněný, ale to nemůže stačit. Musíme se drát dopředu, burcuje letenské kolegy Kozák

Sparta, jež je po Plzni a Slavii třetí nejofenzivnější adresou ligy s třiapadesáti vstřelenými brankami, si po čtvrtém tříbodovém zisku v řadě zajistila jistotu účasti v první šestce, čili ve skupině o titul. Stalo se tak proti Opavě, která pro velký fotbal objevila Libora Kozáka...

"Utkání hodnotím pozitivně, zase jsme nedostali gól a vyhráli jsme, takže jsem spokojený. Samozřejmě tam byla nějaká hluchá místa, ale nakonec jsme to zvládli a pohlídali jsme si to. Hlavní je ta nula, gól vždycky nějaký dáme, třetí nula v řadě je obrovské plus. Od toho se můžeme odrážet. Máme teď pěknou sérii, kterou je třeba udržet," hlásil jednatřicetiletý forvard.

Jeho jedenáctá trefa ligová sezony padla po hezké akci na pár doteků. "Snažíme se hrát kombinačně, na tréninku i v zápasech. Bylo to pěkné, všechno na jeden dotek. Stačilo nastavit placku a bylo to. Byla to moc pěkná akce, od toho tu máme tak kvalitní fotbalisty, aby podobné akce předváděli," ocenil spoluhráče někdejší útočník Lazia Řím či Aston Villy, jehož slova vyšla na sparta.cz.

Jeho letenský chlebodárce je po devětadvaceti kolech na čtvrté pozici a třetí Jablonec není daleko. Pro slavnou značku je uklidňující i skutečnost, že se jí nevyhne skupina o titul. Ještě dva týdny zpět přitom byla až devátá. "Samozřejmě, je to oddych. Ale jak říkám, důležitá je ta série, nedostáváme góly, hrajeme slušně. První mini cíl je tedy splněný, ale to nemůže stačit. Musíme se drát dopředu a pokračovat v tom," burcoval kabinu před posledním kolem základní části se Slováckem ostřílený Kozák.

Ten mimochodem společně s Lukášem Budínským a Guélorem Kangou vládne nejlepším střelcům a protože je na rozdíl od dvou jmenovaných záložníků útočníkem, jeho šance na zisk koruny nebude malá. I s nadstavbou je před námi posledních šest utkání.

Jsem hrdý a pyšný, že jsem mohl znovu podepsat smlouvu ve Spartě, září Vácha