Guľa o Chorém: 8 karet je na hrotového hráče vážně hodně, na odbourání těchto věcí ale intenzivně pracuje

Guľa o Chorém: 8 karet je na hrotového hráče vážně hodně, na odbourání těchto věcí ale intenzivně pracuje

V právě probíhajícím ročníku Fortuna:ligy jsou nejpilnějšími sběrateli žlutých karet ostravský Roman Potočný a karvinský Gigli Ndefe. Oba jsou na devíti varováních a museli kvůli tomu vynechat nejeden duel.

Osm žlutých pak k tomuto datu vidělo hned jedenáct dalších fotbalistů, konkrétně Tatajev, Rundič, Oscar, Krejčí, Karafiát, Kodeš, Tregler, Reinbertk, Vondrášek, Mareš a Chorý.

Tu poslední obdržel naposledy zmíněný plzeňský útočník po úderu loktem a jeho trenér Adrian Guľa s ním nemůže počítat ve třicátém kole proti Sigmě Olomouc, odkud se do Doosan arény svého času přesunoval.

Z celého západočeského kádru je na tom ohledně karet dvoumetrový forvard nejhůře a do vyrovnání jeho negativního rekordu, jimž je devět žlutých během 14 startů v základní sestavě z minulé sezony, už mu tak chybí pouze jedno napomenutí.

Je na něj kouč naštvaný? "Měli jsme nějaký záměr. Tom je z toho smutný, ale osm karet na hrotového hráče je vážně hodně," ozřejmil "slovenský Guardiola", jenž zatím na plzeňské půdě pořád neokusil hořkost porážky.

"Nemohu hodnotit prvních šest žlutých, to jsem tady nebyl, za sebe ale říkám, že na těchto věcech intenzivně pracuje. Jak vstupovat do zápasů, jak reagovat na určité herní situace. Ve středu se Zlínem v tom nebyl úplně sám, jelikož byl metr před hráčem, vůbec neměl v úmyslu někoho trefit. Šel z boku do finální fáze. Spíš bych řekl, že Chorase doběhly věci z předchozích zápasů," zakončil nástupce Pavla Vrby.

Pokud jde o produktivitu, v této sezoně nastoupil Chorý od začátku pouze dvakrát a celkových 537 poskytnutých minut se mu podařilo přetavit ve čtyři branky, což není úplně špatné. Tím spíš, že jednu trefu má na kontě i díky MOL Cupu, ve kterém je jeho Viktoria již mezi nejlepšími čtyřmi celky.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.