Angažování Kováče je i signál pro mladé hráče Opavy, kteří budou mít obrovskou příležitost se ukázat

Angažování Kováče je i signál pro mladé hráče Opavy, kteří budou mít obrovskou příležitost se ukázat

FC Slezský Opava se po devětadvacátém ligovém kole propadl na poslední příčku tabulky, což vystřelila z trenérského křesla jak hlavního kouče Jiřího Balcárka, tak jeho asistenta Miroslava Paula.

Tandem, který velel Zavadilovi a spol. od loňského listopadu a absolvoval třináct ligových zápasů s bilancí deseti bodů, vedení odvolalo a zároveň okamžitě přivedlo náhradu v podobě dvojice Radoslav Kováč a Alois Skácel.

"Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, ale vnímáme, že náš tým potřebuje impulz. Výsledky neodpovídají našim představám, zejména v posledních domácích zápasech jsme měli získat více bodů, proto jsme se rozhodli pro změnu," pronesl na webu sfc.cz sportovní manažer Alois Grussmann.

Noví trenéři, kteří se budou moci opřít o zbytek realizačního týmu, který zůstává "na značkách", dostali dlouhodobé kontrakty...

"Jsme velice rádi, že Radek i Lojza kývli na naši nabídku. Vážíme si toho, že i v této nelehké situaci nám chtějí pomoci k záchraně. Oba mají obrovskou chuť a angažmá ve Slezském FC vnímají jako velkou výzvu. Rychle jsme našli společnou řeč. Angažování Radka Kováče je svým způsobem i signál pro naše mladé hráče, kteří budou mít obrovskou příležitost se ukázat. Lojza Skácel už tady v minulosti úspěšně působil a opavské prostředí zná, což je velká výhoda. Věříme, že změna na trenérském postu A-mužstva přinese kýžený efekt a společnými silami se nám podaří udržet klub v nejvyšší soutěži," doplnil na sfc.cz ředitel Jaroslav Rovňan.

Čtyřicetiletý exreprezentant Kováč, jehož bylo možno svého času zastihnout v asistentské roli ve Spartě a zatím naposledy měl na Letné na starosti skauting hráčů uvolněných na hostování, zatím nemá potřebnou licenci. I proto bude vezbytku soutěže, která má po posledním kole na programu nadstavbu, pracovat s jednašedesátiletým Skácelem, jenž má za sebou menší štace v Hlučíně či Novém Jičíně.

Opavský fantóm Souček: Nerad bych odcházel s pocitem, že jsme spadli o soutěž níž