Srdcař Sňozík Spartě děkuje za kanonýra Pulkraba: Styl Bohemky mu sedí a pomáhá mu, že ví, že bude hrát

Srdcař Sňozík Spartě děkuje za kanonýra Pulkraba: Styl Bohemky mu sedí a pomáhá mu, že ví, že bude hrát

Radek Sňozík už sice není součástí Bohemians Praha 1905 dobrých sedm let, ovšem dění ve svém bývalém vršovickém klubu pořád sleduje velmi pozorně...

A současnost ho - na rozdíl od minulé sezony, kdy se tým vyhýbal baráži až do posledního kola - docela baví. "Loni to bylo na infarkt. A letos? Bohemka vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů a myslím, že ještě neřekla poslední slovo. Po Plzni a Spartě má nejlepší formu v lize, víkendová porážka se Spartou byla nešťastná. Kluci to můžou ve skupině o Evropu hezky zamíchat," předpověděl na stránkách Deníku Sport někdejší gólman, který prošel také Marilou Příbram či Štěchovicemi.

Jedním z důvodů je i kádr, který už není jen o třinácti čtrnácti lidech. "Klíčová je pro mě uzdravený kádr. Když se vám zraní pět šest lidí a do toho přijdou karty, konkurenceschopná jedenáctka se dává moc těžko dohromady. Nejspíš pomohla i dlouhá pauza, kluci měli čas dát se dohromady. Jsem přesvědčený, že kluci si to v nadstavbě nepůjdou jen tak odehrát. Podle toho, co si čtu v diskusích, jsou fanoušci nadšení a možná až moc na hrušce, ale nemuselo by to dopadnout špatně. Soupeři Bohemky se mají čeho bát," pokračoval Sportem citovaný nynější člen Realu TOP Praha.

Kredit však dává také kouči Ludku Klusáčkovi, jenž vystřídal Martina Haška a jehož podíl je dle jeho slov zásadní. "K týmu pasuje dokonale. Kluci ho respektují a má k ruce Ericha Brabce, mladého a ambiciózního kluka. Důležité je, že trenéři mají na každý post dva vyrovnané hráče. Ať hraje Petr nebo Pavel, vždycky se daří. Kluci vědí, co mají hrát, má to hlavu a patu. Výsledkem je hezký fotbal a z častých šancí pramení góly. Hodně gólů," podotkl na iSport.cz čtyřiačtyřicetiletý Sňozík.

Po nějaké době navíc mají Klokani také střelce. Třiadvacetiletý forvard Matěj Pulkrab je u Botiče jen zapůjčen z Letné, z jeho pěti gólů v sedmi startech však jde respekt a zelenobílým barvám může v dalších týdnech ještě hodně pomoci. "Díkybohu za něj. Matějovi styl Bohemky sedí a pomáhá mu, že ví, že bude hrát. Je zdravý a těží z dobré práce krajů: rychle nahoru a centry z křídla. Umí si najít místo ve vápně a udeřit. Jsem rád, že se prosadil. Pro něj i ostatní kluky je škoda, že nemůžou mít v zádech plný Ďolíček. Byli by ještě lepší," uzavřel ve Sportu Sňozík.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.