Květ přesvědčil Klokany za 239 minut a už patří Bohemians. Na jak dlouho se u Botiče upsal?

Květ přesvědčil Klokany za 239 minut a už patří Bohemians. Na jak dlouho se u Botiče upsal?

Ve vršovickém Ďolíčku v předstihu uplatnili opci na dvaadvacetiletého ofenzivního univerzála Romana Květa, jehož si kupují z Příbrami.

Perspektivní záložník hostoval u Botiče od letošního února a i když mu cesta do základní sestavy Klokanů trvala déle, tento týden si ve zelenobílých barvách připsal svou premiérovou prvoligovou branku.

Nedlouho poté se klub na čele s hlavním trenérem Luďkem Klusáčkem a sportovním ředitelem Miroslavem Držmíškem s hráčem sešel, aby v jeho smlouvě o hostování aktivoval opci, která ho váže k Bohemians Praha 1905 až do 30. června 2023.

"Roman přišel na půlroční hostování a svými výkony nás přesvědčil, že je to hráč s potenciálem pro Bohemku do budoucna. Přínos a perspektivu v něm vidí i trenér, proto jsme opci uplatnili," objasnil na webu bohemians.cz Držmíšek.

A co dojmy samotného fotbalisty? "Jsem naprosto spokojený. Doufal jsem, že se prosadím a Bohemka opci uplatní a jsem strašně rád, že se to stalo. Těším se, až nás požene opět plný Ďolíček, protože fanoušci tady jsou skvělí," šplhal si u příznivců Květ, jenž začal být vidět v době, kdy u Litavky působil Josef Csaplár.

K tomuto datu odkopal spoluhráč Pulkraba, Vacka či Vodháněla za Bohemians 6 ligových duelů a na trávnících strávil 239 minut čistého času.

Prokoučovaný závěr Slavie, Kolář se zlobí na spoluhráče, byť chyboval sám. I tak obhájci stačí 4 výhry a 2 prohry

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.