Pomalu končící Kušnír? Ze Sparty mu ještě nikdo nevolal, ale už je namočen do dvou jiných projektů

Pomalu končící Kušnír? Ze Sparty mu ještě nikdo nevolal, ale už je namočen do dvou jiných projektů

Třinecký bek Ondřej Kušnír má před sebou posledních pár týdnů profesionální kariéry, protože plánuje loučení ve třicátém kole Fotbalové národní ligy.

To, čím se bude zaobírat poté, už má bývalý reprezentant vyřešeno. První červencový den se totiž rozjíždí jeho nová fotbalová škola...

"Sezóna nám končí nějak kolem 9. července a doufám, že jí celou dohraji. Ať se můžu na hřišti důstojně rozloučit s mojí kariérou. Svou fotbalovou školu už mám v hlavě delší dobu. Přemýšlel jsem hodně nad tím, jak bych to chtěl provozovat a doufám, že mi to půjde," uvedl v interview pro web nastartu.cz šestatřicetiletý zadák.

Zmíněná škola ponese jeho jméno a on bude samozřejmě i jedním z trenérů. "Budu součástí týmu, který nyní skládám a věřím, že budeme úspěšní. Prioritou je, aby to bylo pro děti prospěšné. Zaměříme se především na individuální tréninky pro malé fotbalisty a fotbalistky. Z vlastní zkušenosti moc dobře vím, že každé dítě je jiné a každé potřebuje něco jiného. Ten přístup je hodně důležitý. Určitě mě, zatím aspoň v mé škole, bude bavit děti trénovat. Chtěl bych jim předat něco z vlastních zkušeností a naučit je pár věcí, nezbytných pro moderní fotbal. Mé tréninky budou zaměřeny hlavně na práci s míčem v rychlosti. Rychlost a dynamika jsou totiž v dnešním fotbale samozřejmostí. Tréninky se budou také odvíjet od toho, jak staré děti budu mít zrovna ve své skupině," pokračoval serverem nastartu.cz citovaný hráč, jenž v minulosti prošel také Duklou, Rapidem Bukurešť, Tobolem, Libercem či Vítkovicemi.

I další profesní kroky by ho měly přikovat k fotbalovému dění. "Určitě se chci věnovat svojí Fotbalové škole a zdokonalovat ji, jak jen to půjde. I když vím, že mě čeká dlouhá a těžká cesta. U fotbalu bych určitě chtěl zůstat a už nyní pomáhám agentuře Topsport management, kde je šéfem Martin Hrdlička," ozřejmil exletenský obránce, jehož vyjádření lze najít na stránkách nastartu.cz.

Nemohla by se jeho budoucnost týkat i návratu do Sparty, respektive do její mládežnické akademie na Strahově? "To je těžká otázka, zatím mi nikdo nevolal," zakončil na nastartu.cz veterán, který v této druholigové sezoně naskočil do 18 duelů s bilancí dvou branek a pěti žlutých karet a v pondělí by se měl představit na staré známé půdě Viktorie Žižkov, kde strávil sezony 2006/2007 a 2007/2008.

Švejdík, Jablonský, Nitrianský, Černý či Suchan nebyli bez kouče dlouho, Vyšehrad opět povede i majitel...