Současná Fortuna:liga už má pouze jednoho železného muže a ten tvrdí obranu na zlínské Letné...

Současná Fortuna:liga už má pouze jednoho železného muže a ten tvrdí obranu na zlínské Letné...

Zlínský stoper Dominik Simerský táhne velmi zajímavou série - je totiž jediným hráčem do pole, který v právě probíhajícím ligovém ročníku 2019/2020 odehrál  devětadvacet zápasů od začátku až do konce, čili všech 2610 minut čistého času.

Železným mužem pak byl také během svého minulého angažmá v Opavě, v níž od roku 2018 až po přesunu k Ševcům nevynechal ani jeden duel jakbysmet a minulou sezonu chyběl pouze v jednom jediném duelu a to kvůli narození syna.

"Ne že bych tyhle statistiky sledoval, ale vím o tom. Ze dvou jsem zůstal sám," uvedl na stránkách idnes.cz sedmadvacetiletý svěřenec kouče Bohumila Páníka, jenž unikátní šňůru táhl až do duelu s Viktorií Plzeň také se svým spoluhráčem Petrem Buchtou.

Někdejší zadák Brna, Jablonce, Hrade, Znojma či Vlašimi je držákem - vyhýbají se mu jak zranění, tak disciplinární tresty za vysoký počet karet. "Odmala jsem na zranění netrpěl. Doufám, že to vydrží. Od žáčků nás trenéři učili nefaulovat, tak se to snažím mít na paměti. Karty se mi vyhýbají. Jestli je to dobře, nebo špatně, musí posoudit trenéři," doplnil na serveru idnes.cz defenzivně laděný fotbalista, jenž obdržel za poslední dva roky pouze tři žluté karty.

Po restartu je jediným hráčem týmu ze zlínské Letné, který odehrál kompletní minutáž. I když si zpočátku myslel, že bude náročný program nezvladatelný, aktuálně mu to vyhovuje. "Málo se trénuje, jen se hraje. Už nejsem mladík, takže vím, jak se připravit a v zápasech se cítím dobře," uzavřel na idnes.cz Simerský, jenž nebude chybět mezi jedenácti vyvolenými ani v neděli ve vršovickém Edenu proti vedoucí Slavii.

Úkoly pro libereckého debutanta Krikriho? Více presovat a při rozehrávce udržet větší klid

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.