Mareček se ocitl v nouzi ve středu obrany: Nemám návyky stopera, trochu mám problém s náběhy za obranu

Mareček se ocitl v nouzi ve středu obrany: Nemám návyky stopera, trochu mám problém s náběhy za obranu

Jestliže máte belgického navrátilce Lukáše Marečka zaškatulkovaného jakožto stopera, už to tak úplně neplatí. Hlavní kouč Sklářů Stanislav Hejkal ho kvůli nedostatku obránců přesunul na stoperský post a on tak hrál úplně vzadu jak proti Spartě, tak proti Českým Budějovicím.

Jak se v defenzivní linii cítil? "Bližší je mi hrát střední zálohu, ale nemáme jinou variantu, tak to beru. Problém mi to nedělá, snažím se tam uplatnit prvky ze zálohy, a když to jde, rozehrát přesně," ozřejmil čerstvě třicetiletý rodák z Ivančic u Brna.

Na novém postu si musí zvykat na zcela jiné herní situace. "Problém mám trochu třeba s náběhy za obranu, kolikrát na to reagujeme pozdě, já konkrétně to nemám moc rád. V tom se projevuje, že nemám návyky stopera," krčil rameny borec, jenž prošel také Anderlechtem, Heerenveenem či Lokerenem.

Ve velmi důležitém klání proti předposlední Příbrami už by tolik v permanenci být nemusel. Skláři potřebují bodovat jako sůl. Od baráže s druholigovými soky je totiž v tuto chvíli dělí pouhé tři body...

"Každý zápas si říkáme, že to už zlomíme, ale pořád ne a ne. Poslední dva zápasy byl herní projev slušný, hráli jsme po zemi, bylo to fotbalové, byly šance, to je pozitivní. Snad to teď doma s Příbramí zlomíme už i výsledkově a do skupiny o udržení půjdeme aspoň v lepší náladě," uzavřel na stránkách idnes.cz kolega Mareše, Řezníčka či Kučery.

Šádek si ze mě dělal srandu, když říkal, že jsem jeho učitel, což mě těšilo, tvrdí Pelta. Jak vidí Tvrdíka s Křetínským?