Do 2. ligy mířící Táborsko hodilo záchranné lano exsparťanovi, jenž nedostal čuchnout v Brentfordu

Do 2. ligy mířící Táborsko hodilo záchranné lano exsparťanovi, jenž nedostal čuchnout v Brentfordu

Jihočeský celek FC Mas Táborsko, který až do přerušení ČFL vládl skupině A a na úkor Baníku Sokolov by mohl mít nakročeno do druhé nejvyšší soutěže, je blízko velmi zajímavé posile.

Právě teď totiž testuje dvacetiletého odchovance Sparty Matěje Majku, jenž před dvěma lety jakožto volný hráč zakotvil na ostrovech, kde se ho ujal tamní FC Brentford.

Po dvou letech a žádném startu v áčku mu však končí kontrakt a do budoucna už nemusí být prodloužen. V tomto směru cítí šanci právě zaměstnavatel útočníků Zbyňka Musiola či Leoše Vozihnoje.

"Ke 30. červnu Matějovi končí v Brentfordu smlouva, klub sice má opci na prodloužení, ale je možné, že ji neuplatní. Proto nás hráčova agentura Sport Invest oslovila, jestli bychom o Matěje neměli zájem. Chceme mu nabídnout sportovní perspektivu, záleží na něm, jak to pojme. Je tu na testech a teprve uvidíme, jestli to proměníme v angažmá," citoval server iSport.cz slova výkonného ředitele Táborska Josefa Holuba.

Majka, jehož tržní cena je podle údajů transfermarkt.com 100 tisíc eur, již zasáhl do posledního přípravného duelu Táborska s Pískem, když hrál v rámci Letní ligy na stadionu V Kvapilově ulici úvodních šedesát minut. Žádná kouzla však zatím vidět nebyla.

"Bylo vidět, že tři měsíce neměl vytížení, byl zavařený. Nemá to lehké, ale věřím, že tuhle šanci chytne, že to celé dobře pojme a pomůžeme mu. Třeba se mu restart povede a bude mít otevřené dveře do velkého fotbalu," uzavřel na stránkách Sportu pozitivně naladěný Holub.

Záležet jistě bude i na dojmech hlavního trenéra Miloslava Brožka, jenž na současné adrese pracuje i s cizinci jako Cheick Oumar Conde, Emanuel Tolno, Ahmed Al Sarori, Stephano Alves de Almeida či Martins Toutou Mpondo.

Opavský fantóm Souček: Nerad bych odcházel s pocitem, že jsme spadli o soutěž níž