Fanoušci na stadionech? Možná ještě před koncem sezony, zní ze Španělska

Fanoušci na stadionech? Možná ještě před koncem sezony, zní ze Španělska

Zpočátku si všichni dávali převeliký pozor, aby nic nepodcenili, ale nyní to vypadá, že bychom se ještě koncem současně rozehrané sezony mohli dočkat prvních diváků na stadionech také ve Španělsku. O tomto plánu veřejnosti poreferoval prezident nejvyšší tamní soutěže Javier Tebas.

„Je dobré, že se nám vrátil fotbal, teď ještě aby se postupně vrátili i fanoušci. Samozřejmě toto rozhodnutí nezáleží na nás, ale co jsem tak slyšel, je možné, že to rozvolníme po vlnách,“ informoval šéf La Ligy.

Situace ve Španělsku by tedy mohla vypadat podobně jako například v České republice, kdy by se určil přesný počet diváků, kteří se mohou zápasů účastnit.

„Myslíme si, že bychom do konce sezony mohli na stadiony dostat deset až patnáct procent živé kapacity zpátky,“ zmiňoval Tebas prokazujíc svou pevnou víru v to, že se vir opravdu přestal šířit.

„Fotbal se bez fanoušků neobejde. Oni jsou jeho nedílnou součástí. I pro samotné hráče je důležité, aby tu atmosféru cítili. Určitě neočekáváme, že ihned budou plné stadiony, ale těch patnáct procent je reálných,“ dodával prezident La Ligy.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.