TOP 5 nejhodnotnějších obránců současnosti

TOP 5 nejhodnotnějších obránců současnosti

Kvalitní obránci jsou v posledních letech nedostatkovým zbožím, a pokud se tedy nějaký kousek na trhu už objeví, tak se kolem něj sletí supi ze všech velkých klubů.

Jaká opora defenzivních řad je ovšem ta nejhodnotnější? Podle webu Transfermarket nás všechny stopy vedou do Liverpoolu, kde se v rámci nejlepší pětky nachází ihned tři hráči!

Jurgen Klopp ukázal, že je pravý taktický mistr, jenž má dobrý cit jak pro hru, tak především pak na hráče. Prakticky každý, na koho si ukázal, dokázal v týmu oslnit. A to se týká především zadních řad, kde takový pokrok snad nikdo nečekal. 

S cenovkou 64 milionů eur je čtvrtým nejhodnotnějším obráncem světa Andrew Robertson, který se na Anfield Road přesunul v roce 2017 z Hullu City. Mezi jeho přednosti patří jak výtečná přesnost přihrávek, tak i skvělá vytrvalost.

Třetí místo v tomto žebříčku náleží poslední posile italského Juventusu Matthijsovi de Lightovi, který je bezchybný na míči a důrazný v soubojích. K tomu ho doprovází velmi vysoký potenciál být tím absolutně nejlepším.

Pokud jde ale čistě o stopery, zatím se nikdo nevyrovná Virgilovi van Dijkovi, jenž je mnohými označován za ten magický faktor, který prolomil dlouholeté čekání Liverpoolu na triumf v Premier League. Komplexnějšího stopera s takovým citem pro hru byste asi jen těžko někde našli.

Na samotném vrcholu žebříčku vysedává krajní obránce Trent Alexander-Arnold, který je na svůj nízký věk příslibem neskutečné kvality. V rámci této sezony Premier League nastoupil do všech zápasů. Během nich se navíc dvakrát zapsal mezi střeleckou listinu a dvanáctkrát svým spoluhráčům asistoval.

#5: Raphael Varane, Real Madrid (64 milionů eur)
#4: Andrew Robertson, Liverpool (64 milionů eur)
#3: Matthijs de Ligt, Juventus (67,5 milionů eur)
#2: Virgil Van Dijk, Liverpool  (80 milionů eur)
#1: Trent Alexander-Arnold, Liverpool (99 milionů eur)