Herrera: Toto je nejlepší trenér světa… Ale musí vám pod ním fungovat kabina

Herrera: Toto je nejlepší trenér světa… Ale musí vám pod ním fungovat kabina

Bývalý záložník Rudých ďáblů a nynější hráč PSG Ander Herrera se pro server The Athletic rozpovídal o tom, koho považuje za nejlepšího trenéra na světě. On sám měl možnost pod ním hrát.

A jak už asi sami tušíte, dnes již třicetiletý španělský středopolař zdvihl svůj ukazováček ukázal s ním do severního Londýna, kde momentálně u fotbalistů Tottenhamu působí portugalský taktik José Mourinho. Právě on vedl ještě na podzim v minulé sezoně Manchester United, s nímž předtím ovládl Evropskou ligu.

„Mourinho je nejlepší trenér světa, pokud všechno jde zrovna podle plánu… Vždy měl skvělý vztah s hráči a s Ruiem Fariou tvořil skvělou trenérskou dvojku. Opravdu jsem si tréninky pod jejich velením užíval,“ přiznával Herrera.

„Co je však pravda, když prohrajete, tak to neumí snadno přijmout. On sám to ví, nikdy se před tím neschovával, neumí prohrávat,“ svěřil se s tajemstvím, které mnozí možná už tušili.

„Každopádně já a José udržujeme skvělé přátelství i na dálku. Rád na to vzpomínám, jak k nám do Manchesteru přišel. První rok jsme vyhráli tři trofeje, druhý jsme s 81 body skončili v tabulce druzí. Jen v naší poslední sezoně se nám přestalo dařit. Mourinho měl pár neshod s vedením klubu. Všichni to viděli. A když si toho všimnete, tak se ty problémy přenesou i na vás a vy pak nejste schopni předvádět nejlepší výkony,“ dodával Herrera, jenž na konci minulého ročníku opustil Old Trafford a vydal se do Parku princů.   

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.