Teplice jen marně čekají na nový impulz: Herně se zvedáme, ale body stále nesbíráme. Přijde proti Příbrami zlom?

Teplice jen marně čekají na nový impulz: Herně se zvedáme, ale body stále nesbíráme. Přijde proti Příbrami zlom?

Osud Teplic je zpečetěn. Ať už dopadne poslední zápas regulérní části sezony jakkoliv, tak mají jistotu, že zůstanou v té třetí skupině tabulky, která bude bojovat o udržení.

A z hlediska Sklářů je nyní důležité, aby pozapomněli na své předchozí výsledky a odrazili se tou správnou nohou od odrazového můstku na cestě k lepším zítřkům.

„Musíme teď vyhrát. Hned by se nám šlo do skupiny o udržení v lepší náladě. Všem hráčům by to zvedlo psychiku, sebevědomí,“ konstatoval před nedělním duelem s Příbramí Lukáš Mareček.

I jeho štve, jak se poslední zápasy vyvinuly, ale snaží se v nich najít alespoň nějaká pozitiva. „Herně byl proti Jablonci vidět patrný posun nahoru, teď v Budějovicích jsme ho potvrdili. Bohužel nám chybí bodový zisk,“ zhodnotil na klubovém webu.

Teplice nevyhrály posledních pět soutěžních zápasů, čtyřikrát přitom vyšly zcela bodově naprázdno. Trenér Hejkal ještě před dvěma týdny potvrdil jistou bouřku v kabině. Po tomto „fénu“ nastalo herní zlepšení, jenom na ty body se stále čeká.

„V Budějovicích jsme byli aktivní, plní nadšení, elánu, bylo nás cítit. Tudy by měla vést cesta,“ domnívá se klubovým webem citovaný kouč. „Náš soupeř bude psychicky nahoře. Pokud ale udržíme entuziasmus a výkonnost z posledních dvou zápasů, body získáme,“ dodává odhodlaně. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.