Real se vrátil v nejlepším světle a zdolal Eibar, Atletico pouze remizovalo. Slaví i Barca

Španělská liga nám otevřela brány svého 28. kola, v němž se pokračuje tam, kde se na jaře před koronavirovou přestávkou skončilo. Sevilla s Vaclíkem v bráně porazila Real Betis, Valencia pouze remizovala a Getafe přišlo o důležité body v boji o Ligu mistrů. V sobotu tři body získala Barcelona a v neděli Real Madrid.

V tabulce zatím stále poslední Espanyol oživil vidiny ohledně záchrany, když ihned po restartu soutěže po dominantním představení doma přemohl 2:0 Deportivo Alavés. Prachbídnému výkonu hostů dozajista přispělo i vyloučení Pacheca z 19. minuty.

To nejlepší na samotný konec si nechali hráči Valencie i Levante, kteří spolu celé utkání sváděli litý boj bez branek. Prolomení z hlediska Netopýrů přišlo v 90. minutě, kdy se prosadil Rodrigo, jenže Levante poté v 98. minutě odpovědělo proměněnou penaltou.

Cenný skalp si připsali fotbalisté Granady, jimž se podařilo pozastavit ještě nerozkoukané Getafe, které po první polovině sezony začalo snít o Lize mistrů. Tento sen byl však porážkou 1:2 zpomalen, nikoliv však úplně zastaven. Granada se oproti tomu přiblížila příčkám zaručujícím účast v Evropské lize.

Barcelona neměla v sobotu na hřišti Mallorky žádné potíže a vyhrála 4:0. Tři body získal v neděli i Real Madrid, který "doma" na stadionu Alfreda di Stefana, neboť Estadio Santiago Bernabeu prochází rekonstrukcí, porazil Eibar 3:1, zvítězit se naopak nepodařilo Atleticu Madrid, které veze z Bilbaa pouhý bod. Neděli pak uzavřela remíza Realu Sociedad s Osasunou.