Arsenalu se rýsuje velmi zajímavá výměna

Arsenalu se rýsuje velmi zajímavá výměna

S Henrichem Mchitarjanem už Arsenal příliš nepočítá. I proto jej v AS Řím pravděpodobně nechá, místo něj si ale vezme vycházející nizozemskou hvězdu.

Henrich Mchitarjan je v Itálii velmi spokojený a pobyt v Římě by si nejraději prodloužil natrvalo. A zdá se, že mu to londýnský Arsenal umožní.

Ten totiž o arménského středopolaře již nestojí a AS jej tak může získat za 12 až 14 milionů eur. Tento přesun dojednává Mino Raiola, který by ale zároveň mohl zařídit přesun Justina Kluiverta do Londýna.

Jednadvacetiletý Nizozemec zapsal letos sedm branek a tři asistence, ani AS Řím se ale jeho odchodu nebrání. Cena za Kluiverta se pohybuje kolem čtyřiceti milionů eur, výsledkem by tak měla být výměna s tím, že Arsenal pošle do Říma ještě zhruba 27 milionů eur.

Co se Kluiverta týče, z jeho odchodu bude profitovat i Ajax. Ten za něj obdrží dodatečně 10 procent z prodeje, tedy přibližně 4 miliony eur. S informací přišel italský deník La Gazzetta dello Sport, podle kterého je tato výměna na dobré cestě.

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.