Brno deklasovalo Jihlavu, Pardubice září dál. Výhru slaví Žižkov i Vyšehrad

V druhé nejvyšší české soutěži nám začalo třiadvacáté kolo, které v rámci sobotního podvečera odstartovaly dva zápasy. V akci se představily Pardubice a Dukla. Jen jeden z týmů však dokázal naplnit roli favorita. V neděli pak zazářil Sokolov a dařilo se i Líšni či Vlašimi. V pondělí se pak dařilo domácím mužstvům. Nejvíce Brnu, které deklasovalo Jihlavu 5:2.

Pardubice se momentálně nesou na skvělé výherní vlně, kterou nepřekazil ani Varnsdorf, jenž zažívá výsledkové skoky. Družina trenéra Oulehla, co nedávno porazila například Jihlavu nebo Ústí, nyní nestačila na aktuálního lídra tabulky, který hostům nedal pořádně příležitost čuchnout si k míči a zároveň se dostat do hry. Domácí v první polovině utkání ještě stav změnit nedokázali, nicméně hned ve druhé půli se prosadil Hlavatý a po něm talentovaný Ewerton.

Do hlubinné výsledkové propasti se propadli fotbalisté Dukly, kteří se sice srdceryvně snaží, ale body ze zápasů těžit nedokáží. Totéž se přihodilo během utkání s Armou, která od začátku duelu tahala za ten kratší konec provazu, avšak ve druhé půli se jí podařilo svého soupeře zaskočit třemi přesnými zásahy. Opařená Dukla dokázala jen pouze snížit, ale ani na remízu už nedosáhla. Toto je tedy její třetí prohra v řadě a od vrchních pater tabulky se vzdaluje.

V neděli se odehrála tři utkání. Prostějov vedený exzbrojováckým trenérem Šustrem podlehl Líšni 0:1, Sokolov v utkání předposledního s posledním porazil Vítkovice vysoko 4:0 a vítězství 2:1 nad Chrudimí slaví Vlašim.

Žižkov začal výborně a vedl už od druhé minuty. V 74. minutě zvýšil Bezdička a zdálo se být rozhodnuto, jenže tři minuty před koncem utkání zdramatizoval Puchel. Pražané definitivně rozhodli gólem v nastavení, o který se postaral Nešický. Vyšehrad porazil Hradec díky dobrým závěrům poločasů. Pro Hradec to byla porážka po osmi zápasů

Jihlava hrubě narazila v Brně a stále čeká na první výhru po koronavirové pauze. Vysočina se propadá tabulkou, přísluší jí až šestá pozice. Naopak Brno po pauze vzkvétá a je šest bodů za prvními Pardubicemi.

FNL, 23. kolo:

Pardubice – Varnsdorf 2:0 (61. Hlavatý, 71. Ewerton)
Ústí nad Labem – Dukla Praha 3:2 (49. L. Matějka, 74. Drame, 76. D. Richter – 19. Lukáš Holík, 80. Lukáš Holík)
Prostějov - Líšeň 0:1 (18. Silný)
Sokolov - Vítkovice 4:0 (7. Krátký, 31. Červenka, 76. Yu, 90. vlastní Dziuba)
Vlašim - Chrudim 2:1 (51. Kadlec, 79. Fotr - 49. Ujec)
Viktoria Žižkov - Třinec 3:1 (2. Nabijev, 74. Bezdička, 90+3. Nešický - 87. Puchel)
Vyšehrad - Hradec Králové 2:0 (44. Čvančara, 90. Suchan)
Brno - Jihlava 5:2 (5. Fousek z pen., 6. a 69. Přichystal, 47. Krška, 62. Vintr - 45+2. Zoubele, 79. Koubek)
Neproměněná penalta: 42. Vaculík (Jihlava)