S Budějovicemi se v nejlepší šestce nepočítá, může však stačit výhra nad Opavou

S Budějovicemi se v nejlepší šestce nepočítá, může však stačit výhra nad Opavou

České Budějovice postoupily mezi elitu loni z druhé ligy a logicky se tak s nimi počítali jako s týmem, který se v nadstavbě bude s největší pravděpodobností účastnit skupiny o záchranu. Jenže Dynamo se z počátečního trápení v lize oklepalo a zvedlo se natolik, že má na dosah skupinu o titul.

Loňská skvělá jízda ve FNL měla své pokračování i letos mezi elitou. Návrat mezi elitu Českým Budějovicím úplně nevyšel, nicméně během podzimu se Dynamo herně i výsledkově zvedlo a nepolevilo ani na jaře. Momentálně je v tabulce sedmé a pokud v posledním kole základní části porazí Opavu, má na dosah účast ve skupině o titul.

Tým trenéra Horejše je zkrátka na vzestupu. O titul jistě soupeřit nebude, účast v evropských pohárech by ale s trochou štěstí vyjít mohla. Jednalo by se o podobné překvapení jako před pár lety Zlín, který to díky výhře v poháru dotáhl až do základní skupiny Evropské ligy. Účast ve skupině o titul v nadstavbě ale nebude zadarmo, porazit Opavu totiž vůbec nebude snadné.

Té jde totiž o všechno, ta bude v nadstavbě a dost možná i v baráži bojovat o každý bod a Budějovicím nenechá jediný balon zadarmo. „Bude to velmi těžký zápas, Opava hraje o všechno,“ je si vědom právě kouč Horejš. „Jako nováček máme kolo před koncem 43 bodů a držíme šanci na elitní šestku. To je pro klub obrovský úspěch. Nikdo s námi nepočítal, o to víc si toho vážíme,“ pravil kouč Dynama.

Celé nedělní kolo začíná v 17:00 a o devadesát fotbalových minut později bude jasné, kdo se s kým utká v nadstavbě.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.