Sanchovo angažmá v Premier League by přineslo nové možnosti, věří Southgate. Ten je blízko Liverpoolu

Sanchovo angažmá v Premier League by přineslo nové možnosti, věří Southgate. Ten je blízko Liverpoolu

Jadon Sancho je často spojován s transferem do Premier League. U Angličanů je neobvyklé, že působí v bundeslize, Sancha ovšem z akademie Manchesteru City koupila Borussia Dortmund a zde se reprezentant Albionu stal světovou hvězdou.

A nezvyklé to je opravdu i pro trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata. Ten má v zahraničí nejméně tři reprezentanty, kromě Sancha také Trippiera z Atletica Madrid a Chrise Smallinga z AS Řím. To je pro Anglii opravdu nezvyklé. Ta se ve většině případů pyšnila tím, že všichni nebo téměř všichni hráči působí v domácí Premier League.

Sancho je ovšem v bundeslize natolik platným hráčem, že se o něj přou ty nejlepší anglické kluby. Nejméně pravděpodobný je návrat do Manchesteru City, o jeho služby však má zájem konkurenční Manchester United, Liverpool či Chelsea. A právě Liverpool má k angažování mladé hvězdy nejblíže.

Už tak silný Liverpool totiž v létě pravděpodobně přivede Tima Wernera z Lipska a pokud by udržel stávající útok v podobě Firmino, Salah a Mané a k tomu jim pomáhali právě Werner se Sanchem, byla by to zcela jistě nejsilnější ofenzíva na světě. Manchester United ale své naděje na zisk Sancha nevzdal.