Hodně cenné vítězství, dohrávali jsme to silou vůle, hodnotil Trpišovský skalp Ševců

Hodně cenné vítězství, dohrávali jsme to silou vůle, hodnotil Trpišovský skalp Ševců
OBSAHUJE OHLASY

Třicáté a poslední kolo základní části Fortuna ligy nabídlo řadu zajímavých utkání. Vedoucí Slavia se s týmem z dolního konce tabulky Zlínem nadřela, nakonec ale po nepřesvědčivém výkonu získala tři body. Jak utkání hodnotil kouč Jindřich Trpišovský?

Slavia neprožívá zrovna ideální období, po remíze s Plzní ztratila výhru i na hřišti Baníku Ostrava a dlouho to vypadalo, že ani skalp Zlína nebude v silách sešívaných. Zlínu navíc videorozhodčí odvolal vstřelenou branku. Jediný gól zápasu vstřelil v 74. minutě domácí Lukáš Masopust, jenž tak zajistil před nadstavbou Slavii tři veledůležité body.

Slavii se ale bude muset dařit v nadstavbě, aby titul obhájila. A hlavně bude muset opět odolat nájezdu Plzně, vyhrát nebo alespoň neprohrát derby se Spartou a utká se i s ambiciózním Jabloncem, Libercem či Baníkem. Vzhledem k síle těchto týmů a ambicím Slavie byla výhra nad Zlínem povinnost. „Je to hodně cenné vítězství,“ přiznal vzhledme k průběhu zápasu Jindřich Trpišovský.

„Hra byla dobrá, ale neproměňovali jsme šance, ke konci ubývaly síly, do toho ten tlak, kdy musíte vyhrát. Dohrávali jsme to silou vůle," je si vědom slavistický trenér nepodařeného druhého poločasu. Do zápasů v nadstavbě s o poznáním těžšími soupeři se Slavia musí zlepšit. Šestibodový náskok na druhou a rozjetou Plzeň totiž ve finále stačit nemusí...