Kotal: Až s Plzní se ukáže, jestli jsme na dobré cestě, nebo se vrátíme tam, kde jsme byli

Kotal: Až s Plzní se ukáže, jestli jsme na dobré cestě, nebo se vrátíme tam, kde jsme byli

Pět tříbodových zisků v řadě, čtrnáct vstřelených a pouze jeden inkasovaný gól. Přesně taková je forma Sparty, která se před startem nadstavbové části posunula na průběžnou třetí pozici, jíž už bude chtít udržet až do konce.

Jak byl hlavní kouč Václav Kotal spokojen s výkonem slovenského stoper Lukáše Štetiny, který se musel obejít bez stabilního parťáka posledních týdnů Dávida Hancka, jenž se vykartoval a proti Slovácku nemohl nastoupit? "Spokojen určitě jsem. Šteťa hrál velmi dobře. V prvním poločase měl Costa problémy, v druhém poločase spoustu hlavičkových soubojů vyhrál. To bylo důležité, že jsme Slovácko kromě dvou tří závarů do ničeho nepustili," mnul si ruce nástupce Václava Jílka, jehož vyjádření si lze přečíst na webu sparta.cz.

Muž zodpovědný za výkony a výsledky dvanáctinásobného mistra Česka udělal oproti poslednímu klání hned sedm změn v sestavě a nakonec nemusel litovat. "Bojujeme na dvou frontách a chceme být úspěšní na obou. Pořád není dobráno, čeká nás nadstavba, semifinále poháru. Snažíme se, aby hráči byli vytížení tak, abychom mohli hrát v co nejlepší sestavě vzhledem k výkonu i soupeři," ozřejmil.

Zmíněná nadstavba startuje již v sobotu domácím kláním se Slovanem Liberec. Ve středu však čeká letenské "S" semifinále domácího poháru s Viktorií Plzeň, jejíž výsledky jsou však neméně dobré a pod novým trenérem je stále neporažena. "Sled je tak rychlý, že klukům pomáhá, že jsme nedostali góly. Nechci to ale zakřiknout. Ve středu nás čeká těžké utkání s Plzní, které nám ukáže, jestli jsme na dobré cestě, nebo se vrátíme tam, kde jsme byli," doplnil na sparta.cz šéf Hanouska, Karlssona, Kangy a spol.

Do 2. ligy mířící Táborsko hodilo záchranné lano exsparťanovi, jenž nedostal čuchnout v Brentfordu

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.