Jediný gólman, jehož výkon jde dělit na defenzivní a ofenzivní část? Hráči jako Kolář jsou pro Trpišovského nejlepší

Jediný gólman, jehož výkon jde dělit na defenzivní a ofenzivní část? Hráči jako Kolář jsou pro Trpišovského nejlepší

Sešívaným se podařilo zdolat Páníkův Zlín díky trpělivé hře a trefě Lukáše Masopusta, s tím, že svůj podíl na všem jistě nese i Ondřej Kolář, jenž si vylepšil svůj vlastní ligový rekord v počtu vychytaných čistých kont o další nulu, kterých má na kontě jednadvacet.

Jindřich Trpišovský tak mohl opět chválil. V právě probíhající sezoně již po několikáté. "Ondra je komplexní brankář, jsem rád, že za dobu, co ho máme, se pořád zlepšuje a je důležitou součástí rozehrávky. Máme v podstatě gólmana, jehož výkon můžeme rozdělovat na defenzivní a ofenzivní část, což dodává mužstvu sebevědomí a možnost poradit si i s uzavřenou obranou týmů, jako je například Zlín," ozřejmil na slavia.cz bývalý stratég Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec.

Pětadvacetiletý borec už patří mezi největší hvězdy aktuálního lídra Fortuna:ligy. "Hrál skvěle, chytil velkou šanci, dobře rozehrával, byl to od něj komplexní výkon. Hráči jako on jsou pro mě nejlepší - ti, co vynikají ve všech věcech. To Ondra splňuje beze zbytku,“ doplnil šéf slávistické lavičky.

Kolář inkasoval v osmadvaceti ligových duelech jen 9 branek, což je bilance, která se na domácí mapě nezrodila hodně dlouho. Také kvůli jeho stabilní výkonnosti jde Slavia do nadstavby se šestibodovým náskokem na Plzeň...

"Láká mě získat titul co nejdříve. Když zvládneme dva zápasy vítězně, získáme ho po dvou kolech. Nyní nás čeká repete v Ostravě, vše máme ve svých rukách. Předtím je před námi týden volna, což nám přijde vhod, protože někteří hráči jsou bohužel hodně přetížení, někteří naopak dlouho vytížení nebyli, v tom nám trochu pomohlo přípravné utkání B-týmu. Hlavně ale poprvé od startu po přerušení budeme mít den volna, což realizačnímu týmu i hráčům přijde vhod. Změníme i typologii tréninků a přejdeme na jiný typologický systém přípravy, což je pro nás vítaná věc,“ uzavřel čtyřiačtyřicetiletý odborník, jehož tým se představí v Ostravě v sobotu 20. června od 20:00.

Cítím skvělou atmosféru, komentuje 5 triumfů v řadě Krejčí a dodává: Sparta takové šňůry mít musí

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.