Musíme změnit přístup i výkon o 100 procent, burcuje jabloneckou kabinu před cestou do Plzně Považanec

Musíme změnit přístup i výkon o 100 procent, burcuje jabloneckou kabinu před cestou do Plzně Považanec

I když byl Jablonec ještě nedávno v prvoligové tabulce třetí, po jasné prohře ve vršovickém Ďolíčku o své postavení přišel a byl přeskočen Spartou, což znamená, že bude mít v nadstavbě o jeden domácí zápas méně.

Pod vše se podle kouče Petra Rady podepsal výkon z prvního dějství, který neměl s fotbalem nic společného. Co na to středopolař Jakub Považanec?

"Jasně, chtěli jsme začínat doma. Teď pojedeme do Plzně, ale i s ní bychom se utkali tak jako tak. My si tento výkon musíme přehodnotit, rozhodně se toto nemůže opakovat za týden v Plzni. Protože jak k tomu přistoupíme takto na Viktorii, tak to bude podobné. Musíme změnit přístup i výkon o sto procent," burcoval severočeskou kabinu devětadvacetiletý slovenský záložník.

Jaké hodnocení má pro uplynulých třicet kol základní části? "Cíl jsme splnili. Jasně že každý kouká na poslední zápasy, ten zápas nám absolutně nevyšel. Máme 49 bodů, to jsme před sezonou chtěli, být v šestce. Teď musíme na Bohemku zapomenout a pobít se o co nejlepší umístění. Určitě v tom průběhu sezoně byly zápasy, za které se můžeme stydět, například venkovní zápasy v Příbrami a teď na Bohemians. Tyto duely kdybychom zvládli lépe, tak jsme mohli být třetí," podotkl na fkjablonec.cz kolega Matouška, Doležala, Chramosty a spol.

Rodák z Banské Bystrice, který na české mapě začínal na dejvické Julisce, nevynechal v ligovém ročníku ani jeden duel a ve všech třiceti zápasech začínal v základní sestavě. Gól si nepřipsal a nasbíral tři žluté karty. Že by si schovával nějakou trefu právě na Viktorii, Liberec, Slavii, Spartu, případně Baník?

Slavia v Ostravě, Plzeň s Jabloncem, Sparta s Viktorkou v poháru, startují Premier League i Serie A, finále ME 76

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.