Zavadil o Kováčovi: Určitě jsme nešlápli vedle, jsem přesvědčený, že tohle je správná volba

Zavadil o Kováčovi: Určitě jsme nešlápli vedle, jsem přesvědčený, že tohle je správná volba

Léčba Radoslavem Kováčem Opavě zafungovala a slezský celek se proti lépe postavenému Dynamu díky trefám Součka s Dordičem dokázal odpoutat z posledního místa prvoligového peletonu.

Nejstarší hráč soutěže Pavel Zavadil si pochvaloval, že měl jeho tým jiný drajv než v posledních týdnech. "Noví trenéři vždycky přinesou něco svého. Změnili jsme systém, hráli jsme na tři obránce, na halfbeky a dva útočníky. Byli jsme tři uprostřed. Byla to velká změna. Ale hráči to rychle pochopili. Věděli jsme, co má každý hráč na svém místě dělat. To je pro nás hodně pozitivní zpráva. Není to dogma, že takto budeme hrát. Ale teď to stoprocentně narychlo zabralo," uvedl na serveru iSport.cz opavský veterán.

Žlutomodří se prezentovali i odvážněji než doposud, což je podle exsparťana Zavadila cesta k dílčím úspěchům, v tomto případě k záchraně. "Před třemi lety se tady něco začalo, postoupilo se do ligy. Mužstvo bylo za Romana Skuhravého fantasticky připravené. Liga se zachránila. A teď hráči potřebovali nakopnout zpátky, aby to nešlo dolů. Přeju si, ať se celý mančaft zlepšuje. V klubu furt vidím velký potenciál. Jsou tu mladí hráči, kteří na sobě chtějí pracovat a mají obrovskou šanci vkročit do ligy. To je první předpoklad, abychom se někam posunuli. A musíme samozřejmě všichni tahat za jeden provaz," burcoval dvaačtyřicetiletý veterán, jehož slova vyšla ve Sportu.

Novému šéfovi lavičky, který má za sebou asistentskou roli ve Spartě, stoprocentně věří. "Známe se dvacet let. Jsem přesvědčený, že tohle je správná volba. Jsem rád, že ten názor má i vedení klubu. Shodli jsme se na tom a určitě jsme nešlápli vedle. Za ty tři dny i samotní hráči poznali, že přístup trenérů je takový, jaký má být. Jsou komunikativní, vidí fotbal hodně podobně jako já. Stojím si za tím. I odezva od hráčů je hodně pozitivní, vlilo jim to novou krev do žil. Bylo vidět, že si věřili. Věděli, co mají hrát a kde se pohybovat. Je třeba si to teď malinko užít. Byl na nás velký tlak, když jsme šest zápasů nevyhráli. Konečně to přišlo. Od pondělí se začneme připravovat na Zlín. Čeká nás pět zápasů s výkonnostně srovnatelnými soupeři. Budou rozhodovat detaily, psychika," uzavřel na stránkách Deníku Sport záložník, který v minulosti prošel i izraelskou či švédskou nejvyšší soutěží.

Žižkovský stadion se bude upravovat až v příští sezoně, Viktoria proto požádá FAČR o možnost dočasného stěhování

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.