Osm žlutých karet v sezoně nevadí, stačí zaplatit a Bořil může nastoupit

Osm žlutých karet v sezoně nevadí, stačí zaplatit a Bořil může nastoupit

Slávista Bořil není jediným, kdo v posledním kole základní části dostal osmou žlutou kartu, dalším je olomoucký Radim Breite. I ten však může zaplatit a v nadstavbě nastoupit.

Na konto Ligové fotbalové asociace musí hráči, kteří obdrželi osmou žlutou kartu, poslat 70 tisíc korun, aby mohli nastoupit v úvodních dvou kolech nadstavby.

V případě, že některý hráč v posledním kole obdržel čtvrtou žlutou kartu, která znamená stop na jedno utkání, může se „vykoupit“ za 60 tisíc korun.

Toto pravidlo není žádnou novinkou. Podobné to bylo i v minulých letech, když se nadstavba ani nehrála. Jestliže hráč dostal čtvrtou, osmou, či dokonce dvanáctou žlutou kartu a trest mu přesáhl do dalšího ročníku, také mohl zaplatit pokutu. Stejné to bylo i loni, když se nadstavba už hrála.

Pravidlo se však nevztahuje na červené karty. Budějovický Jiří Kladrubský a příbramský Olivier Kingue minimálně jeden zápas budou chybět.

Tzv. „vykoupit“ za čtyři žluté karty se mohou Pavel Čmovš (Teplice), Lukáš Bartošák, Cheick Oumar Conde (oba Zlín), Tomáš Malinský, Kamso Mara (oba Liberec). Za osm žlutých se můžou „vykoupit“ již dva zmiňovaní Jan Bořil (Slavia) a Radim Breite (Olomouc). Dále se k nim přidají i hráči, kteří v předposledním kole obdrželi osmou žlutou kartu – Jiří Fleišman (Ostrava), Tomáš Chorý (Plzeň), Jaroslav Tregler (Příbram).