Kučera: Stále máme šanci zaútočit na třetí příčku, hodláme se o to porvat

Kučera: Stále máme šanci zaútočit na třetí příčku, hodláme se o to porvat

Jihlava má po pandemii odehráno šest zápasů, dva body a 15 obdržených branek. Vysočina je nyní nejhorším týmem ve druhé lize. Tabulkou se propadla až na šesté místo.

Jihlavský trenér Radim Kučera byl skvělým stoperem a právě defenziva Jihlavě vůbec nejde. „Trápí mne hodně. Minule jsme v Chrudimi inkasovali čtyři branky, teď pět na Zbrojovce. Na hráče jsem apeloval, aby se koncentrovali na vstup do utkání, aby se neopakoval špatný vstup do duelu právě z Chrudimi,“ uvedl Kučera na tiskové konferenci a pro klubovou televizi.

Realita však byla jiná. „Jenže realita byla taková, že jsme na Zbrojovce v 6. minutě prohrávali 2:0. Uděláme penaltu, pak se srazí naši stopeři. A scénář z Chrudimi se opakoval i druhý poločas, kdy zase dostaneme branku brzy po nástupu na hřiště,“ dodal šestačtyřicetiletý bývalý obránce.

Trenér však neskládá zbraně. „Hráči se musí více semknout. Soutěž a tabulka se vyvíjí tak, že z bodového hlediska stále můžeme zaútočit na třetí příčku a tím na barážovou pozici. Rozhodně se o tuto šanci hodláme nadále rvát,“ poznamenal trenér. „Když to nejde fotbalově, tak to musí začít od jednoduchých věcí,“ zakončil Kučera s vyhlídkami na lepší časy.