Bilbao remizovalo v Eibaru, Barca zvládla duel s Leganes. Řádilo Atletico

La Liga pokračuje dalšími zápasy. Tomáš Vaclík si mohl připsat už jedenáctou nulu v sezoně, ale v 87. minutě ho překonal vlastní hráč a Sevilla si z Levante odvezla bod za remízu 1:1. V úterý se pak představilo Getafe či Villarreal, La Liga se ale hrála i ve středu.

Hostující Sevilla měla převahu v držení míče, na střely to však bylo už vyrovnané. Sevilla se dostala do vedení ve 46. minutě, když si za obranu naběhl El Haddadi, jenž naservíroval míč do malého vápna na de Jonga, který takřka do prázdné brány skóroval. Smolné vyrovnání přišlo v 87. minutě. Centr do malého vápna Vaclík vyrazil do kolena spoluhráče Diega Carlose a od něj míč nešťastně putoval do sítě.

Večer pak Real Betis po hektickém závěru remizoval s Granadou 2:2. V úterý se představilo ambiciózní Getafe, tomu ale vstup do ligy po pauze nevyšel, po prohře s Granadou totiž doma nevyzrál nad Espanyol, naděje na Ligu mistrů má ale klub z Madridu i nadále. Villarreal mezitím zdolal Mallorcu 1:0 díky brance Carlose Baccy. Večer pak Barcelona zvítězila nad Leganes 2:0 a i nadále kraluje La Lize.

Liga ale pokračovala i ve středu, Bilbao remizovalo s Eibarem 2:2 a v utkání Villarrealu a Celty Vigo branka nepadla. Atletico Madrid pak večer zničilo Osasunu 5:0.

LaLiga – 29. kolo:

Levante – Sevilla 1:1 (87. vlastní Diego Carlos – 46. de Jong)
Real Betis - Granada 2:2 (85. Canales z pen., 88. Tello - 29. Fernandez, 90+1. Soldado)
Getafe - Espanyol 0:0
Villarreal - Mallorca 1:0 (16. Bacca)
Barcelona - Leganes 2:0 (42. Fati, 69. Messi z pen.)
Eibar - Athletic Bilbao 2:2 (19. Kike, 78. Orellana - 8. Garcia, 81. Villalibre)
Villarreal - Celta Vigo 0:0
Osasuna - Atletico Madrid 0:5
(27. a 56. Felix, 79. Llorente, 82. Morata, 88. Carrasco)