Tecl vs. Musa? Hašek se zkušenějšího a vyhraného sešívaného rychlíka zastal...

Tecl vs. Musa? Hašek se zkušenějšího a vyhraného sešívaného rychlíka zastal...

Slávistická obec v současné době řeší i otázku, zdali by měl v základní sestavě dostávat šanci devětadvacetiletý forvard Stanislav Tecl, nebo o sedm let mladší střelec Petar Musa.

Prvně jmenovaný borec, jenž prošel také Jihlavou, Jabloncem a Plzní, po příchodu do Edenu zaznamenal během jara 2017 dvě trefy a když se pak do Vršovic vracel po vydařené misi na severočeské Střelnici, jaro 2018 přetavil ve tři branky, s tím, že stejnou bilanci má i z ligových sezon 2018/2019 a 2019/2020.

Na útočníka to není nijak závratná bilance, ale i hlavní kouč "S" Jindřich Trpišovský to omlouvá velkou pracovitostí, obětavostí pro mužstvo a vedením kabiny.

I tak by však někteří viděli pravidelně mezi jedenácti vyvolenými Chorvata Petara Musu, jenž v tomto soutěžním ročníku přetavil 16 startů v základu v 10 tref. Sedm z nich si připsal ve Slovanu a zbylé tři již ve Slavii.

Co si o tom myslí bývalý stratég Bohemians 1905 Martin Hašek, jenž v pořadu Tiki-Taka přiznal, že mohli Musu přivézt do Ďolíčku a to v době, kdy byl zapůjčen ve Viktorii Žižkov a Slavia se s ním byla ochotna rozloučit?

V září třicetiletý expres ze Sinobo Stadium se dočkal zastání. "Stanislav Tecl už je prověřený, má svoje roky, ve Slavii je dlouho. Hráči vědí, co potřebuje, on zase ví, co může čekat od ostatních. Je rychlostním typem, ale už je za ty roky vyhraný. Není fér ty dva porovnávat," ozřejmil na stanici O2 TV Sport aktuálně volný kouč, jenž má za sebou minulost ve Spartě, Vlašimi či Pardubicích.

Straka jde proti proudu: Kanga může hrát i s Dočkalem. Jsou to dva hráči, kteří by opravdu mohli vtisknout Spartě tvář

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.