Kdy a kde budou vrcholit Liga mistrů a Evropská liga? Zvoleny byly 2 portugalské a 4 německé destinace

Kdy a kde budou vrcholit Liga mistrů a Evropská liga? Zvoleny byly 2 portugalské a 4 německé destinace

Jak to bude s dohráním letošní Ligy mistrů a Evropské ligy, které byly kvůli koronavirové krizi přerušeny v březnu? UEFA vypracovala srpnový plán, který se bude schvalovat již uprostřed právě probíhajícího týdne a "noty" jsou následující...

Liga mistrů

Poté, co se dokončí osmifinálová fáze, se všichni čtvrtfinalisté (mezi nimi už jsou Paris Saint-Germaian, Atlético Madrid, Lipsko a Atalanta Bergamo) přesunou do Lisabonu.

V hlavním městě Portugalska je bude čekat klasický pavouk, s tím, že vyřazovací část "Final Eight" nebude s odvetami, ale bude se hrát vždy na jeden zápas.

Chrámy Estádio da Luz, kde je doma Benfika a Estádio José Alvalade, kde sídlí konkurenční Sporting, budou vše hostit ve dnech 12. - 23. srpna, kdy je na programu finále.

O tom, zda u všeho budou i nějací diváci, nebo se bude hrát před prázdnými tribunami, se teprve rozhodne a záležet bude na aktuálním portugalském vývoji situace.

Evropská liga

Podobným vyřazovacím schématem na jeden zápas se bude dohrávat i druhá nejprestižnější soutěž Starého kontinentu, jejíž přerušený ročník se opětovně rozjede 10. srpna.

Stane se tak ve čtyřech německých městech, a sice v Duisburgu, Düsseldorfu, Gelsenkirchenu a Kolíně nad Rýnem.

Většina týmů už má své úvodní duely osmifinálové části za sebou. Kompletně ho však ještě musí absolvovat dvojice Inter Milán - Getafe a Sevilla - AS Řím.

Superpohár

Střet mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy proběhne 24. září a to v maďarské Budapešti. Istanbul, který měl hostit letošní vyvrcholení Champions League, si musí počkat a finišovat na něm bude příští ročník v roce 2021.