Coufal: Musím pořád pracovat na upgradu své hry, abych nebyl tak snadno čitelný

Coufal: Musím pořád pracovat na upgradu své hry, abych nebyl tak snadno čitelný

Stále teprve sedmadvacetiletý pravý bek Vladimír Coufal, jenž už začíná sbírat ostruhy i na mezinárodní úrovni, si aktuálně se svou Slavií kráčí pro druhý titul mistra ligy.

Z toho, že mu ve své době nevyšel přestup do bundesligového Freiburgu, žádnou velkou vědu dávno nedělá. "V žádném případě nelituji. Zahrál jsem si se Slavií krásné zápasy v Lize mistrů a teď bojuji o další titul," pronesl odchovanec Baníku, jenž prošel také Opavou, Hlučínem či Slovanem Liberec.

Moc si váží i toho, že se stal díky klubové formě součástí národního mužstva. "Stěhovali jsme se a koukal jsem na dresy, jsou to vcelku slušná jména. Je to paráda hrát takové zápasy. Rozvíjí se mi a plní dětský sen, doufám, že to bude pokračovat," doplnil na serveru ceskatelevize.cz kolega Kúdely, Bořila, Tijaniho a spol.

Jak by srovnal trenérské styly Jindřicha Trpišovského a Jaroslava Šilhavého? "Pan Šilhavý to má trochu těžší tím, že nás vidí jednou za několik měsíců. A trenér Trpišovský je náročný, to každý ví. Má hodně času s námi pracovat. Oba dva jsou skvělí trenéři a mluví za ně výsledky," chválil své nadřízené Coufal, jehož názory vydal portál ceskatelevize.cz.

Pakliže se v repre udrží, zahraniční angažmá, které je jedním z jeho dalších cílů, nepochybně přijde také. Tím spíš, že po fyzické stránce obstojí a do rychlého a moderního fotbalu nahoru dolů nemá problém zapadnout. "On se ten fotbal takhle dneska vyvinul. Musíte být atlet a mít rychlost, fyzičku, sílu. Pro mě je to určitě dobře. Od doby, kdy přišel trenér Trpišovský do Liberce, se pokouším pracovat i na fotbalovosti... Musím pořád pracovat na upgradu své hry, abych nebyl tak snadno čitelný." uzavřel na ceskatelevize.cz muž se sedmi mezinárodními starty z let 2017 - 2019.

Tecl vs. Musa? Hašek se zkušenějšího a vyhraného sešívaného rychlíka zastal...