Bayern obhájil titul, Schickovo Lipsko ztratilo vedení 2:0. Padl i Dortmund

OBSAHUJE VIDEO

Bundesliga zná svého mistra v sezóně 2019/20. Titul obhájil Bayern Mnichov, který vyhrál, ač s odřenýma ušima, v Brémách 1:0 a přestože ještě není konec sezóny, matematicky jej nikdo už nemůže přeskočit. Hrála se ale i další utkání, ve středu šel do akce Dortmund, Lipsko či Leverkusen.

Borussia Mönchengladbach doma zvládla duel s Wolfsburgem a zvítězila 3:0. Freiburg doma porazil Herthu Berlín 2:1, na straně poraženého týmu nastoupil i Čech Vladimír Darida, jenž se zapsal do statistiky zápasu žlutou kartou. Druhý berlínský klub, Union Berlín, porazil v záchranářské souboji Paderborn 1:0.

Velmi špatně je na tom ale předposlední tým bundesligy Werder Brémy. Ten doma čelil Bayernu Mnichov, který před zápasem věděl, že výhra na Weserstadionu matematicky musí znamenat ligový titul. Tak jednoznačné utkání, jak předpovídala tabulka, to ale nebylo, Bayern vyhrál díky jediné brance Roberta Lewandowského, ve druhém poločase se navíc nechal vyloučit hostující Alphonso Davies. Tři body však míří do Mnichova a s ním i jistota bundesligového titulu. Německo si na nového mistra bude muset minimálně rok počkat. Za Brémy odehráli celých 90 minut oba Češi obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka.

Pro bavorského giganta z Allianz Areny jde o osmý primát za sebou. Ve středu pak Frankfurt porazil Schalke, které prožívá jednu z největších krizí v historii klubu. Augsburg doma podlehl Hoffenheimu, za domácí nastoupil Marek Suchý a za hosty Pavel Kadeřábek. Mohuč si připsala překvapivé vítězství na půdě Borussie Dortmund.

Bayer Leverkusen zvládl své utkání s Kolínem nad Rýnem, neúspěch ovšem zažil Patrik Schick a celý tým Red Bullu Lipska. Rudí býci sice vedli 2:0, v druhé půli ovšem Düsseldorf dvakrát skóroval a zápas vyrovnal.

Bundesliga, 32. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg 3:0 (11. a 30. Hofmann, 65. Stindl)
Werder Brémy - Bayern Mnichov 0:1 (43. Lewandowski)
Freiburg - Hertha Berlín 2:1 (61. Grifo, 71. Petersen - 66. Ibiševič)
Union Berlín - Paderborn 1:0 (27. Zolinski vl.)
Eintracht Frankfurt - Schalke 2:1 (28. Silva, 50. Abraham - 59. McKennie)
Augsburg - Hoffenheim 1:3 (69. Vargas - 59. a 62. Dabbur, 89. Bebou)
Bayer Leverkusen - Kolín nad Rýnem 3:1 (7 Bender, 40. Havertz, 83. Diaby - 59. Bornauw)
Red Bull Lipsko - Düsseldorf 2:2 (60. Kampl, 63. Werner - 87. Skrzybski, 90+2. Hoffmann)