Před jakými dvěma osobnostmi Liberce varoval své olomoucké ovečky Látal?

Před jakými dvěma osobnostmi Liberce varoval své olomoucké ovečky Látal?

Ve Fortuna:lize sice Sigma žádnou slavnou sezonu neprožívá, ale napravit by to mohla alespoň v domácím poháru. Tím spíš, když v semifinálové fázi hostí na Andrově stadionu Slovan Liberec, který už v právě probíhajícím ročníku dvakrát skolila.

Půjde pro hanácký soubor o zápas roku? Finále opravdu není daleko. "Asi bych ještě o semifinále nehovořil jako o zápase roku. Samozřejmě, že zápas je pro nás důležitý a bereme ho vážně. Chceme se dostat do finále. A pak bychom třeba teprve mohli hovořit o zápase roku. Zápas bude těžký, přijede velice kvalitní soupeř. Jde o postup do finále a není kam uhnout. Každá chyba, kterou na hřišti uděláme, může být soupeřem potrestána. Budeme hrát tak, abychom postoupili a udělali fanouškům radost," informoval na webu sigmafotbal.cz hlavní kouč Radoslav Látal.

Může být pro jeho svěřence výhodou, že už hráče Slovanu dvakrát položili na lopatky? "V žádném případě. Pohárový zápas, to je něco zcela jiného, než ligový. Je to jen o jednom utkání. Je zde možnost prodloužení a penalt. Musíme se připravit tak, abychom postoupili," burcoval bývalý stratég Piastu Gliwice či Košic.

Co přesně čeká od podještědského výběru a odkud by mohlo hrozit pro jeho mužstvo největší nebezpečí? "Liberec hraje velice dobře. Mají kvalitní mužstvo, které ještě dobře doplnili. Přišli tam hráči, kteří mají velkou výkonnost. Mají výborná křídla, ať už je to Pešek, nebo Malinský. Čeká nás těžký a nepříjemný soupeř, který se po koronavirové pauze dokázal vytáhnout až na špičku tabulky. Nic lehkého nás tedy nečeká," uzavřel na sigmafotbal.cz vicemistr Evropy z roku 1996, jehož tým bude moci na tribunách podpořit 2500 fanoušků.

Výkop je stanoven dnes na 17:15.