Kotal už s Rosickým konzultuje letní doplnění kádru: V útoku bude přetlak, protože se vrátí Pulkrab s Julišem

Kotal už s Rosickým konzultuje letní doplnění kádru: V útoku bude přetlak, protože se vrátí Pulkrab s Julišem

Sparta má sice ještě před sebou šest až sedm zápasů (záležet bude, jak dopadne její středeční semifinále MOL Cupu proti Viktorii), ovšem trenérský štáb už v hlavě nosí i předběžný plán, jak by mohla vypadat letní příprava na nový ligový ročník, který má vypuknout již 22. srpna.

"Záleží, jak dopadneme v obou soutěžích. Čekáme také na středeční výkonný výbor UEFA, kde by mělo padnout rozhodnutí o příštím ročníku evropských pohárů včetně předkol. Samozřejmě nějaké varianty plánů máme, které budeme teprve konkretizovat. Když to bude možné, tak aspoň deset dnů nebo dva týdny dovolené bychom hráčům dali, aby si odpočinuli. I v té koronavirové přestávce pořád trénovali, neboť se celou dobu čekalo, kdy se zase začne. Ta nejistota byla pro psychiku dost náročná a nepříjemná, byl to pro ně i velký nezvyk, že nejeli podle nějakého z dřívějška zaběhlého režimu," přiznal v interview pro magazín Gól kouč, jenž prošel také Hradcem Králové, Zbrojovkou Brno či Jabloncem a na startu milénia asistoval v ruském Dynamu Moskva.

Přehled o odchovancích klubu a možných dalších nástupcích nadějných teenagerů Adama Hložka a Adama Karabce má, ovšem aktuálně je příliš využít nemůže. "Nejde jen o typy hráčů, ale hlavně o jejich zapracování. Hostování jsou velmi dobrá věc pro herní praxi mladých fotbalistů, můžeme si je otestovat, jak se budou adaptovat, protože potřebují hrát, aby se dostali do herního komfortu. Na Drchalovi v nedělním zápase na Slovácku bylo vidět, že dlouho nehrál, že zapojení do hry není takové, jako kdyby pravidelně nastupoval každý třetí nebo čtvrtý den. Logicky si proto také tolik nevěří, mladí hráči nebo ti, co se vracejí po zranění, potřebují mít možnost se někde rozehrát, bohužel „béčko“ nám mistrovské zápasy na jaře nehraje a jiná příležitost neexistuje, protože přípravná utkání nejsou. Bohužel s tím nic nenaděláme, musíme to ještě měsíc vydržet a pak se uvidí," pokračoval na stránkách gol.cz náročný kouč, jenž rozjížděl svou trenérskou dráhu před dvaadvaceti lety v Kolíně.

Už stačil sportovnímu vedení předat seznam letních přestupových priorit, nebo je na to pořád dostatek času? Podle jeho slov žádné mohutné posilování nebude nutné. "Neustále se bavíme s Tomášem Rosickým o tom, abychom měli posty kvalitně zdvojené. Přijdou zpátky hráči z hostování. Myslím si, že v útoku bude přetlak, protože se vrátí Pulkrab s Julišem, takže hráčů na hrot budeme mít hodně. Je otázkou, kdo zůstane, kdo nezůstane. Jsem zvyklý pracovat s kádrem, který mám k dispozici, nebrečím a nestěžuji si. Myslím si, že kádr je ve Spartě kvalitní, že když hráči budou plnit, co po nich chceme, tak věřím, že budeme hrát i kvalitní fotbal," zakončil na stránkách Gólu šéf lavičky aktuálně třetího mužstva Fortuna:ligy.

Šmarda straší Plzeň: Tým je v jiné situaci, víc si věří, budeme aktivnější a Viktorii to dáme daleko víc pocítit