Lídr FNL ztratil body v Líšni, výhru si naopak připsaly poslední Vítkovice

Tři zápasy FNL byly na programu na pozadí semifinále MOL Cupu ve středu 17. června. V Chrudimi nastoupil Prostějov, Líšeň přivítala Pardubice a Vítkovice doma hrály s Ústím nad Labem.

Prostějov se sice v Chrudimi dostal do vedení v 78. minutě, domácí však stihli vyrovnat a body se tak dělily. Poslední tým druhé ligy Vítkovice doma přivítal Ústí nad Labem, které poprvé vedl trenér Vrabec, ten si ale úspěšný debut nepřipsal, Vítkovice totiž doma překvapivě zvítězily 3:1.

Zajímavější byl ovšem duel prvních Pardubic v brněnské Líšni. Lídr FNL šel do vedení ve 30. minutě zásluhou Jeřábka, brněnský tým se ale nevzdal a ze zápasu stihl vytěžit remízu 1:1. Pardubice tak ligu vedou o sedm bodů před Zbrojovkou Brno, ta má ale zápas k dobru a v případě výhry v Hradci Králové se rozdíl těchto týmů zúží na čtyři body.