Sparta porazila Plzeň a ve finále MOL Cupu vyzve Liberec, který vyhrál v Olomouci

Mezeru mezi základní částí a nadstavbou Fortuna ligy vyplňuje ve středu MOL Cup, který má na programu oba semifinálové duely. V tom prvním Liberec vyhrál v Olomouci, večer pak Sparta zvítězila nad Plzní a finálové složení je tedy kompletní.

Liberci se vydařila zejména první půle. Slovan poslal do vedení Pešek a před přestávkou zvýšil na 2:0 Alibekov. Sigma sice ve druhé půli snížila, zásluhou Juliše snížila ke konci tlačila dál, na prodloužení se však nezmohla a do finále postupuje Liberec. "Gól" na 3:1 vstřelil "boží rukou" liberecký Kuchta, narozdíl od Diega Maradony mu to ale neprošlo a místo toho viděl druhou žlutou kartu za hru rukou.

Soupeřem Liberce ve finále poháru bude pražská Sparta. Ta vstoupila do utkání s Plzní skvěle, v patnácté minutě proměnil penaltu Guelor Kanga a o dalších třináct minut později zvýšil na 2:0 Libor Kozák. Druhou penaltu pro Spartu pak odvolal videorozhodčí, v závěru Plzeň snížila na 1:2, ani to ale Viktoriánům na postup nestačilo a Sparta tak potvrdila skvělou ligovou formu a herní vzestup v posledních týdnech a má šanci získat po několika letech nějakou trofej, v cestě jí stojí už jen Slovan Liberec.