Látal se nedostavil na rozhovor, je ohrožena jeho pozice? Hoftych se těší na finále

Látal se nedostavil na rozhovor, je ohrožena jeho pozice? Hoftych se těší na finále
OBSAHUJE OHLASY

Liberec zvítězil v rámci semifinále českého poháru na hřiště Olomouce 2:1. Sigma má tak prakticky po sezóně, neboť nadstavba pro ni bude pouhou formalitou, Liberec naopak bojuje o co nejlepší umístění v lize a zahraje si finále poháru.

Vedení Sigmy jistě čekalo lepší výsledek v této sezóně než jedenácté místo a skupina o záchranu. Od barážových příček je sice Sigma daleko, i přesto ale měla před sezónou vyšší ambice. Ty si mohla alespoň částečně naplnit v MOL Cupu, ale právě kvůli prohře s Libercem se do pohárové Evropy nedostane.

Kolují tak spekulace, že by z týmu mohl odejít trenér Radoslav Látal. Napovídá tomu i fakt, že na pozápasový rozhovor se místo něj dostavil jeho asistent Jiří Neček. "Případný konec trenéra Látala nebudu komentovat. My jsme připraveni zde pracovat i nadále. Tohle si musí vyřešit vedení," prozradil Neček.

Se zápasem ale on, a jistě ani Látal, spokojen nebyl. "První poločas se nám nepovedl, zaspali jsme, utekl nám začátek a nestihli jsme to dohnat. Bohužel se nám to ale nepovedlo a prohráli jsme. Taktika Liberce nás tolik nepřekvapila, ale někteří naši hráči si ji nevzali k srdci," mrzelo asistenta trenéra Sigmy Olomouc.

Liberci se naopak sezóna pod trenérem Hoftychem vydařila a Slovan má stále o co bojovat jak v lize, tak v poháru. "Zvolili jsme taktiku, na kterou Olomouc nebyla připravena, hezky se nám povedl první poločas. Alibekov se krásně trefil z přímého kopu, mám z něj radost," dával najevo emoce Pavel Hoftych, kouč Slovanu Liberec.

Jedna věc se mu na zápase ale přece jen nelíbila, a sice zbytečná ruka Jana Kuchty a následné vyloučení. "Kuchta udělal klukovinu, poškodil tím celé mužstvo, ale je to pro nás platný a důležitý hráč, vyřídíme si to s ním," prozradil Hoftych. Ten momentálně čeká na jméno soupeře ve finále MOL Cupu, večer Sparta v rámci druhého semifinále přivítá Viktorii Plzeň.