Štetina si věří a hraje výborně, chválí Kotal. U Dočkala ho mrzí ztráty, ale s čísly je spokojen

Štetina si věří a hraje výborně, chválí Kotal. U Dočkala ho mrzí ztráty, ale s čísly je spokojen

Rozjetá Sparta dosáhla na šestou soutěžní výhru v řadě, která jí dává šanci na trofej po šesti dlouhých letech sucha. Ve středu večer padla na Letné v rámci semifinále MOl Cupu Viktoria Plzeň.

Letenští fanoušci skandovali po dlouhé době jméno trenéra. Hlavní kouč Václav Kotal to však neslyšel. "Je to pro mě novinka. Jsem rád, že přišli fanoušci a je obrovská škoda, že vyhrajeme šesté utkání v řadě a nejsou tu diváci, protože by si to zasloužili. Podporovali nás i v zápasech, kdy se nám tolik nedařilo a je to teď hrozná škoda. Věřím, že na finále v Liberci, které bude prvního července, se zvětší počet diváků a bude tam zastoupení našich fanoušků," připomněl nástupce Václava Jílka pohárové vyvrcholení.

Tým už by po dlouhé vítězné šňůře neměl být tak křehký jako před pár měsíci. "Myslím, že to bylo o hrubých chybách. Když nebudeme dělat hrubé chyby, což se nám v posledních utkáních dařilo, tak kvalita kádru tady je. Jsme efektivní dopředu, dáváme góly a to je důležité. Pokud góly nedostáváte, tak jsou výsledky takové, jaké jsou. To je podstatné. Nesmíme se bát hrát pod nějakou mírou rizika. Zakládání útoků pod rizikem bylo. Plzeň velmi dobře napadá. Myslím, že jsme to zvládli, dokázali se z toho dostat a Plzeň ohrozili. Z tohoto pohledu jsem rád, že se nám podařilo ji porazit," oddechl si někdejší šéf sparťanského béčka, jenž k áčku povýšil na startu letošního roku.

U obou branek "S" byl kapitán Bořek Dočkal. Jak je s jeho přínosem spokojen? "Samozřejmě bych byl rád, aby tam nebyly ztráty. To je jednoznačné. Nechceme hrát na hráče ve středu hřiště, kteří jsou obsazení. Hráči podvědomě hledají Dočkala a Kangu. Z toho pramení občas ztráty. Čísla Dočkala z pohledu přihrávek do šancí jsou dobré," zaznělo na stránkách sparta.cz.

Třetí tým Fortuna:ligy se opět mohl spolehnout na své dva stopery Štetinu s Hanckem. "Určitě mě potěšil hlavně Šteta. V posledních utkáních šel jeho výkon nahoru. Věří si, hraje výborně. Věděli jsme, že Hanci je kvalitní hráč, není nadarmo hráčem národního mužstva Slovenska. Společně vytvořili dvojici, rozumějí si. Sáček s Frýdkem si myslím, že to také zvládli. To bylo pro náš úspěch podstatné," doplnil Kotal.

Může být pro mužstvo z metropole přínosné, že se před pohárovým finále utká s podještědskou družinou Pavla Hoftycha také v rámci ligy a to hned v sobotu, kdy se mohou oba celky oťukat? "Pokud vyhrajeme, tak je to pozitivum. Viděl jsem první poločas Liberce v Olomouci a hráli velmi dobře. Hráli ze zajištěné obrany na protiútoky. Předpokládám, že když jim to přineslo úspěch, stejnou taktiku použijí i u nás. Zase to bude o trpělivosti. O tom nenechat se od nich překvapit rychlými protiútoky. Na to mají hráče. Věřím, že se za ty dva dny připravíme tak, abychom utkání zvládli," uzavřel na sparta.cz sedmašedesátiletý odborník.