Hancko o přečkání tlaku: S klukama jsme na sebe křičeli, že jsme už velké mužstvo a takové věci dokážeme zvládnout

Hancko o přečkání tlaku: S klukama jsme na sebe křičeli, že jsme už velké mužstvo a takové věci dokážeme zvládnout

Na tom, že letenské "S" postoupilo poprvé od roku 2014 do finále domácího poháru, měl svůj podíl také spolehlivý a konstruktivní slovenský stoper Dávid Hancko, jenž patří k nejlepším sparťanům právě probíhajícího jara. O čem všem hovořil na webu sparta.cz kmenový obránce Fiorentiny po skalpu Plzně?

O tom, že byl zápas úplně jiný než ligový, ve kterém se radovala Viktoria...

"Rozdíl byl v naší kvalitě a v tom, jak jsme narostli v posledních zápasech – kvalitativně, sebedůvěrou, týmovostí. Ve středu jsme to dokonale ukázali. To, co jsme si v kabině před zápasem řekli, jsme dodrželi. V takových zápasech rozhoduje to, kdo chce víc vyhrát a to jsme byli my. Věděli jsme, že zápasy umíme udržet a rozhodovat i ve druhém poločase, to se nám povedlo na Slovácku, v Karviné. Taky jsme věděli, že Plzeň mívá skvělé začátky, kdy na soupeře vletí a nám se to teď povedlo eliminovat."

O těžkých chvílích v závěru šlágru, kdy hosté snížili a měli šanci i na vyrovnání...

"My jsme byli přesvědčení, že to zvládneme, věděl jsem, že to dáme a nebyl jsem nervózní. Pamatujeme si třeba zápas se Zlínem, kde jsme dostali v úplném závěru, ale teď jsme na sebe s klukama křičeli, že jsme už velké mužstvo a takové věci dokážeme zvládnout."

O tom, že jeho spolupráce s kolegou Štetinou nyní funguje výborně...

"V první řadě to připisuju podpoře a ochotě, jeden za druhého by na hřišti umřel. Hrajeme dobře i takticky, dobře vytlačujeme soupeře, rychle běháme, jsme fyzicky připravení stlačit soupeře. U Plzně to bylo zásadní, kdybychom ji dali prostor, vybagovali by nás."

O tom, že se mohl zapsat i mezi střelce, ale trefil jen tyčku...

"Kdybychom nevyhráli, skončilo to třeba 1:1, tak by mě to mrzelo, takhle ne. Těší mě, jak mužstvo fungovalo, jak pracovala obrana. Je škoda, že mi to tam nespadlo, ale věřím, že to přijde v nadstavbě nebo třeba v tom finále. Snad dám důležitý gól a rozhodnu."