Vypadnutí Kovaříka strašně mrzí: Bohužel to musíme skousnout a poučit se z toho. V lize to Spartě budeme chtít vrátit

Vypadnutí Kovaříka strašně mrzí: Bohužel to musíme skousnout a poučit se z toho. V lize to Spartě budeme chtít vrátit

Plzeňská pouť domácím pohárem se v letošním roce zastavila v semifinále před finálovými branami a mohla za to těsná porážka na Letné. Pro Adriana Guľu mimochodem znamenala vůbec první porážku od zimního nástupu do českého prostředí.

Co rozhodlo o tom, že Viktoria nezopakovala ligové vyloupení sparťanské půdy a musela jít z kola ven? "Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do zápasu, jen jsme to nedotáhli do finálních přihrávek. Nebylo to zlé, ale potom tam přišla penalta a to nás trochu rozrušilo. Sparta pak předvedla obrovskou efektivitu při druhém gólu. Kluci se potřebovali uklidnit, protože když to bylo 2:0, tak Sparta měla větší křídla než my,“ všiml si slovenský odborník, jehož ohlasy nabídly stránky fcviktoria.cz.

Mohla by mít plzeňská porážka vliv i na blížící se pětizápasovou nadstavbu, ve které jde západočeské značce pořád o hodně? "Možná trochu ano, protože jsme ještě nepoznali tenhle stav, ale v druhé části jsme ukázali, že i s takovým kvalitním soupeřem a tímto skóre se dá něco udělat. Kluci dřeli, mákli. Dostali jsme se do kontaktního gólu, v závěru jsme měli velkou šanci… Střetly se dva dobré týmy a Sparta byla možná trochu šťastnější a efektivnější. To, že to nevyšlo, nás může jen přibrzdit, ale ne zastavit," doplnil sebevědomý nástupce Pavla Vrby.

Viktoria si tak na třetí ovládnutí Českého poháru v historii bude muset počkat minimálně rok. "Strašně to mrzí, protože to byly dva zápasy od další trofeje. Bohužel to musíme skousnout a poučit se z toho. V lize jim to budeme chtít doma vrátit,“ burcoval zklamanou kabinu střídající středopolař Jan Kovařík.

V porážce se jeho chlebodárce dlouho pitvat nebude. Už v neděli totiž přijede do Doosan arény Jablonec a poté budou následovat střety s Slavií, Spartou, Baníkem a Libercem, kterým soutěž osmý červnový den vyvrcholí. "Půjdeme do toho s cílem vyhrát všech pět zápasů a uvidíme, na co to bude na konci stačit,“ uzavřel na webu fcviktoria.cz jednatřicetiletý záložník.