Pešek smekl před kolegy, jak to vzadu odskákali. A hříšník Kuchta? Toho čeká příprava občerstvení...

Pešek smekl před kolegy, jak to vzadu odskákali. A hříšník Kuchta? Toho čeká příprava občerstvení...

Liberecká družina zvládla výjezd na hanácký Andrův stadion a přivezla si místenku do finále MOL Cupu, které vyvrcholí se Spartou v červenci na jejím podještědském stadionu U Nisy.

Na skalp Sigmy měl velký vliv i Jakub Pešek, který byl před úvodním hvizdem chválen i Radoslavem Látalem. "Hodně náročné utkání. Čekali jsme na brejky, v první půli jsme měli řadu šancí a využili dvě. O půli si zřejmě něco soupeř řekl, začal líp a vstřelil kontaktní branku na 1:2. Znejistili jsme, museli jsme být obezřetní, pak jsme ještě dostali červenou kartu. Museli jsme bránit a chci pochválit celý tým za to, jak jsme to zvládli," liboval si na webu fcslovanliberec.cz šestadvacetiletý záložník.

Vyloučení jeho ofenzivního spoluhráče Jana Kuchty bylo velkou komplikací, která však žádné fatální následky neměla. "Všichni jsme se museli zatáhnout za balon, Olomouc má nepříjemné útočníky, které navíc posílili vysokým Vítem Benešem. Musím smeknout klobouk před kluky, jak to vzadu odskákali. No, Kuchtič rád nosí do kabiny jako svačinu vajíčka a teď jich asi přinese hodně," usmíval se bývalý hráč Sparty či Dynama České Budějovice.

Jak Hoftychův tým zvládá náročný program těchto dní? "Je dobře, že se daří. Regenerace je určitě lepší, než kdyby se prohrávalo. Nyní se ukáže, jaká je výhoda mít široký kádr, kterým disponuje nejlepší trojka. Nám musí držet zdraví a pak se vždy dokážeme nachystat na utkání. Doufáme, že dokážeme pozlobit i ty nejsilnější protivníky," zaznělo z úst běhavého křídelníka.

Velkou motivací pro něj bude i zmíněná skutečnost, že se finále odehraje v Liberci. "Věděli jsme o tom už před zápasem. Co víc si přát. V Liberci je těžké hrát, navíc nám ještě pomůžou fanoušci. Doufáme, že jich bude moct přijít hodně. O pohár se popereme. Každopádně už se nám nechce moc cestovat. Zápasy jdou rychle za sebou a spaní na hotelech… Jsem rád, že u finále budou naši fanoušci, kteří nás povedou k vítězství," neskrýval optimismus Pešek, jehož tým se utká se Spartou i v prvním kole nadstavby a to hned v sobotu 20. června od 17:30. Jediný rozdíl bude ten, že ke středu nedojde na severu země, nýbrž na Letné.