Je vidět, že máme sebedůvěru. I já se tím krmím, přiznal Kozák, jehož těší zvýšená agresivita Sparty

Je vidět, že máme sebedůvěru. I já se tím krmím, přiznal Kozák, jehož těší zvýšená agresivita Sparty

Jednatřicetiletý sparťanský forvard Libor Kozák už je v sezoně na patnácti soutěžních trefách, což se mu celou řádku let nepodařilo.

Poslední čtyři vystoupení přetavil ve stejný počet branek a jak sám říká, na jeho fazoně se odráží i právě probíhající vítězná šňůra letenského "S".

"Jde to ruku v ruce, z týmového výkonu potom těží útočník. I já se tou sebedůvěrou krmím a potom se dají dát takové góly jako ve středu, kdy to s Bořkem Dočkalem časově vyšlo. Bylo by super takhle pokračovat," usmíval se spokojený útočník s minulostí v Opavě, Laziu, Brescii, Aston Ville, Bari či Livornu.

V době, kdy už byl o vystřídání na lavičce, mohla Viktorie vyrovnat a vynutit si prodloužení. Nakonec se tak však nestalo a exliberecký kanonýr tak ocenit kolegu Heču. "Tam nám zatrnulo. Zbytečně jsme si nechali dát gól, zalezli jsme dozadu. Nebylo nic příjemného sledovat to z lavičky, ale zvládli jsme to. Když jsme měli díru v obraně, zachránil nás Heča, od toho ho tam máme," doplnil

Navléknout sedmý vítězný korálek v řadě se třetí tým Fortuna:ligy pokusí již v sobotu se Slovanem Liberec, který na něj bude čekat i v červencovém finále poháru. "Vítězná série nám samozřejmě pomohla, je vidět, že máme sebedůvěru. Je tam víc agresivity a jdeme víc jako tým. Plzeň je jiný soupeř než těch pět předchozích. Chtěli jsme to potvrdit a ukázat, že i proti větším týmům můžeme vyhrávat, a to se povedlo. Je třeba pokračovat. Proti Liberci to nebude jednoduché," varoval před čerstvým katem Sigmy konkurent Tetteha s Drchalem.