Znechucený Beauguel naznačil možný odchod z české ligy: Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat

Znechucený Beauguel naznačil možný odchod z české ligy: Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat

Francouzský forvard v plzeňských službách Jean-David Beauguel v posledních dnech zaměstnává mediální prostor i jinými, než čistě fotbalovými věcmi. Podruhé během pár dní totiž veřejně upozornil na rasistické chování příznivců.

Poprvé na hanáckém Andrově stadionu čelil urážkám kvůli barvě pleti na hanáckém Andrově stadionu přímo bývalý hráč Dukly či Zlína a ve středu na Letné se situace opakovalo v případě jeho spoluhráče ze středové řady Joela Kayamby.

"Ve středu se to stalo znova. Během zápasu dělali ultras Sparty opičí zvuky na mého spoluhráče Kayambu. A vůbec nikdo s tím nic nedělal. Co je s vámi, chlapi? Kanga, Tetteh, Costa jsou přeci taky černí, ne?," postěžoval si na Twitteru plzeňský útočník.

Když to šel kolega Mihálika, Chorého a spol. řešit po závěrečném hvizdu s rozhodčími na čele s hlavním sudím Ondřejem Pechancem, neuspěl...

"Řekl mi, sorry Bogy, já nic neslyšel, Lhář! Já jsem seděl na lavičce a společně se spoluhráči jsme slyšeli všechno: Dokonce za mnou přišel někdo z VIP tribuny a omlouval se mi," pokračoval ve stížnostech osmadvacetiletý fotbalista, jenž působí v českém prostředí již šestým rokem.

Kvůli incidentům z poslední doby údajně dokonce zvažuje předčasný odchod nejen z Česka. To vše i přesto, že má v Doosan aréně smlouvu až do roku 2022.

Osmadvacetiletý Beaguel, který má s Viktorií smlouvu do léta roku 2022, prý kvůli incidentům z posledních zápasů dokonce zvažuje, že by z české ligy odešel. "Jsem z toho hrozně smutný a znechucený. Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat," podělil se o své dojmy v noci ze středy na čtvrtek vítěz Českého poháru i Superpoháru z roku 2017.