Domov Slovácka zestárnul a musí být neustále nákladně opravován, vedení navíc sídlí v nedůstojných podmínkách

Domov Slovácka zestárnul a musí být neustále nákladně opravován, vedení navíc sídlí v nedůstojných podmínkách

I když Slovácku finiš základní části Fortuna:ligy rozhodně nevyšel, šance na účast v Evropské lize stále žije a devátý tým tabulky z Uherského Hradiště se o vylepšení postavení pokusí ve dvojzápase proti Bohemians Praha 1905.

"Závěr základní části soutěže nám nevyšel podle představ a zejména ztracené body v Opavě a doma s Bohemians nás nakonec stály účast v elitní šestce. Na druhou stranu sezona ještě není u konce a musíme brát v potaz všechny okolnosti. Doplatili jsme, vinou zranění, na nedostatečně široký kádr, přestože jsme pro to před sezónou v rámci možností činili maximum. Výsledky v některých případech bohužel ovlivnila i nedisciplinovanost na hřišti, i když by se někdy dalo spekulovat o příčinách, proč k ní došlo. Z toho se musíme poučit, pokud chceme být v budoucnu konkurenceschopní těm nejlepším. Musíme znovu mobilizovat síly, co ještě máme a zabojovat o danou šanci. Věřím, že i naši fanoušci v tom budou při nás a užijí si naši účast ve skupině o EL," pronesl na webu fcslovacko.cz ředitel moravského klubu Petr Pojezný.

I přes krizi posledních měsíců se zaměstnavateli Klimenta, Petržely, Trmala a spol. podařilo obdržet nejvyšší licenci. "I přestože kvůli pandemii situace není jednoduchá a nemůžeme se rozpočtem ani zázemím srovnávat s předními ligovými kluby, zejména co se týče první skupiny, tak se nám podařilo opět získat Licenci Gold pro nadcházející sezónu. Je to velmi důležité, že náš klub je stabilizovaný nejen po stránce sportovní, ale i v ekonomických ukazatelích. Je tomu jen díky výrazné podpoře ze strany firem holdingu našeho majitele," ozřejmil funkcionář Slovácka.

Ne vše je ale úplně růžové. Úplně ideální to není například ohledně zázemí na Městském stadionu Miroslava Valenty, jenž slouží již sedmnáctým rokem. "Paradoxně největší problémy máme dnes v rámci infrastruktury všech kategorií v klubu. Nedaří se nám navýšit vzájemnou podporu ze strany města, ať už v oblasti investic či provozu, jakou by si fotbal na Slovácku dle našeho názoru zasloužil. Máme problémy, že stadion od roku 2003 zestárnul, musíme ho neustále nákladně opravovat, abychom obhájili licenci. Od rekonstrukce v roce 2015, kdy došlo ke změnám pouze směrem k pořádání finálového turnaje EURA U21, se nevyřešily tím vyvolané potřebné investice na hlavním stadionu. V severní tribuně a ani v nedostavěné jižní tribuně se nic plánovaného zatím nepodařilo, přitom jde o naprosto minimalizované požadavky z naší strany. Nemáme šatny pro žáky a přípravky, o holkách nemluvě, vedení klubu sídlí v nedůstojných podmínkách atd. Přes všechna tato úskalí nadále věříme, že najdeme společnou řeč a tyto věci posuneme dál ve prospěch fotbalu u nás na Slovácku. Věřím, že společnými silami získáme klubu potřebný respekt všech," uzavřel na stránkách fcslovacko.cz Pojezný.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.