Jakou fantastickou vlastností se liší Hložek od jiných hráčů, kteří si přijdou odtrénovat a jdou domů na počítač?

Jakou fantastickou vlastností se liší Hložek od jiných hráčů, kteří si přijdou odtrénovat a jdou domů na počítač?

Ještě dva týdny zpět pracoval ve Spartě a staral se o kmenové hráče letenského "S", které jsou rozeseti po hostováních. Aktuálně už to však neplatí, protože ve své první velké trenérské šanci v roli hlavního kouče vede Opavu a na kontě má také premiérovou výhru.

Ano, jde o Radoslava Kováče, jenž se v interview pro server nastartu.cz pokusil srovnat nynější fotbal s tím, jaký zažil v úvodu a průběhu své kariéry ještě jako profesionální hráč...

"Technicky se ani tak nelišil. Spíš atleticky. Strašně se to zrychlilo. Dřív to bylo tak, že pomalý hráč, který uměl hrát fotbal, měl šanci se prosadit. Dneska prostě musíš mít rychlost. Nemáš pohyb, tak nemáš šanci. Stejně jako hokej. Dnes, jak nemáš rychlost skloubenou s technikou a mentalitou, je těžký se prosadit. Takže určitě pohyb. Atletika. Ta se změnila brutálně," informoval čtyřicetiletý exreprezentant, jenž v minulosti prošel West Hamem, Basilejí i Spartakem Moskva.

Na otázku portálu nastartu.cz, jestli podle něj současným hráčům něco chybí, zmínil termín "hlad" a jako příklad vytáhl českého reprezentanta do jednadvaceti let Adama Hložka ze Sparty. Proč je oproti řadě svých vrstevníků dál? "To je strašně těžký říct, asi hladovost. To je podle mě ten největší aspekt. Ve Spartě mají mladého Hložka. To je strašně soutěživý typ. Tomu, když něco nevyjde, je nas*anej. On si na sebe dělá tlak sám, a to je prostě fantastická vlastnost. Potom jsou kluci, kteří si přijdou na trénink odtrénovat a jdou domů na počítač. Soutěživost u nich mi chybí," pokračoval nový nadřízený Zavadila a spol.

Za to, že se ne každý domácí talent prosadí také v těžší konkurenci v zahraničí, může i uspokojení. "Chtít stále víc. Mít Spartu jako ten nejlepší klub u nás, ale dostat se dále do zahraničí. Být ve Spartě nejlepší a jít zase dál," zakončil na adresu svého bývalého chlebodárce Kováč, jehož názor vyšel na webu nastartu.cz.

Horváth vs. Kováč! Bitva o záchranu dostala ještě zajímavější náboj

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.